Anasayfa / Chihuahua / Satılık Chihuahua

Satılık Chihuahua

Chihuahua

Adını Aztek eyaleti Chihuahua ‘dan alan bu son derece ilginç köpek türü, insanların evinde beslemek isteyeceği küçük köpek türlerinin neredeyse başında gelir. Hafif ve ufak tefek olmasının yanı sıra, gerçekten en küçük köpek türlerinden biri burada karşımıza çıkmaktadır. Yerden yüksekliği 13 cm olan bu olağanüstü köpek türü, 0.5 ile 2.7 kilogramağırlığı ile birlikte oldukça hafif bir görüntü ortaya koymak durumundadır.

Canis familyasından bir üye olarak kendini gösteren bu köpek türü, 12 ila 20 yıl arasında uzun bir ömre sahiptir. İlk olarak kariyerine başladığı yer Meksika olarak bilinmektedir. Bir Amerikan türü olmakla beraber, küçük ve ilgi çekici yapısı ile birlikte, gerçekten köpek beslemek isteyen insanlar için oldukça önemli bir özelliğe ve yapıya sahiptir. Diğer köpeklerle çok iyi bir ilişkiye sahip olan bu muazzam köpek türü, sorunsuz bir şekilde aynı ortamda yaşar. Kendi cinsleri ile birlikte çok iyi geçinen bu hayvanın, küçükken sosyalleştirilmesi saldırganlığı önleme açısından gerçekten çok büyük önem taşımaktadır. 12 yaşından küçük olan köpek türlerinin yalnız kalmaması önemlidir. Bir oyuncak görünümündeki bu şirin ve tatlı hayvan türü, kesinlikle bulunduğunuz ortamda beslemek isteyeceğiniz bir köpek türü olarak kendini göstermektedir.

Eğitim ve bakım konusunda da insanların bu hayvan ile ilişkilerini çok iyi bir dengede tutması gerekmektedir. Eğer eğitim almamış bir hayvan karşınızda ise özellikle genç yaştaki hayvanların kendi başına bırakılmaması burada çok büyük önem taşımaktadır. Nazik ve cesur yapısıyla dikkat çeken bu hayvan, boyutlarıyla çok uyumlu olmayan bir görüntü ortaya koyabilir. Oldukça yüksek enerji düzeyi ile birlikte ilgi çekici ve dikkat çekici bir hayvan türü burada karşımıza çıkmış durumdadır. Kuvvetli yapısı ve enerjik bünyesi ile birlikte gerçekten dost olarak kesinlikle tercih etmek isteyeceğiniz bir hayvan,Chihuahua olarak kendini göstermektedir.

Yağız Pet Club  

 YAĞIZ PET CLUB KEDİ & KÖPEK Üretim Satış Pansiyon ve Pet Market  

  0554 348 69 36

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Open chat
Powered by