Anasayfa / Chow Chow / Satılık Chow Chow Yavrularımız

Satılık Chow Chow Yavrularımız

Chow Chow Eğitim Ve Bakım

Özgür ruhlu bir hayvan olan sakin ve karakterine uygun davranan Chow Chow, sevgi dolu ve kabiliyeti yüksek bir alan olarak karşımızdadır. Diğer köpeklere nazaran baskın bir yapısı dikkat çeken Chow Chow, eğitim konusunda da oldukça müsait bir yapıya sahiptir. İtaatkâr bir köpek türü olmakla tanınan Chow Chow, aslında çok çabuk öğrenme özelliğine sahiptir.

Uzmanlar kısa tüylü olan hayvanların çok daha çabuk eğitilebildiğini söylemektedir. Yine de uzun tüylü olsun kısa tüylü olsun eğitim için siz bu hayvanın sahibi olarak üzerinize düşen görevi yapmalısınız. Sıkı ve devamlılık esası ile birlikte eğitim devam ettiği sürece, bu hayvanların itaatkâr yapısı daha fazla ön plana çıkmaktadır. İnsanlar için sessiz ve sakin tavırlarıyla dikkat çeken bu hayvan, gerçekten günümüz koşullarında ideal bir dost ve doğru bir tercih olma özelliğine en iyi şekilde göstermeye devam etmektedir.

Eğitim gibi çok önemli bir konuda ısrarcı yaklaşımlarınız bu hayvanlarla olan ilişkinizi gerçekten çok daha iyi bir noktaya getirmek durumundadır.Chow Chow bakımı konusunda yine çok bilinçli davranmak gerekmektedir. Düzenli bir şekilde fırça ile taramak gerekebilir. Özellikle de kabarık tüylü ile birlikte karşınıza çıkan bu hayvanların, bakımı konusunda çok daha dikkatli olmak gerekmektedir. Diz ve kalça daha değişik problemler ortaya çıksa da genel veteriner bakımı ile birlikte burada alacağınız tedbirler, bu hayvanlarla olan ilişkinizi gerçekten çok daha makul ve avantajlı seviyelerde gösterecektir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Open chat
Powered by