Anasayfa / Köpek Irk Özellikleri / Akita inu Özellikleri

Akita inu Özellikleri

 

Akita İnu

Dünya üzerindeki kurt köpeği çeşitleri içerisinde oldukça sevimli bir yapıya sahip Akita İnu Japon  kurdu olarak dikkat çekmektedir. Sadakati ile ön planda olan bu muazzam hayvan oldukça yüksek enerjiye sahiptir. Hem diğer köpek cinsleri hem de insanlarla üst seviyede dostluk özelliği ön planda olan hayvan aynı zamanda bekçilik özelliği ile kendini göstermektedir. Tüyleri yoğun olduğu için soğuğa dayanıklı olan bu muazzam hayvan eğitilebilir ve sıcakkanlı özelliği ile insanların gerçekten iyi bir dost olmaya adaydır. Koruma içgüdüsü ve cesur tavırları ile birlikte değişik renk özelliklerine sahip olan bu muazzam köpek cinsi köpek beslemek isteyen insanlar için gerçekten mükemmel bir tercih olarak karşımıza çıkmaktadır.

Akita İnu Özellikleri

Ortalama olarak 10 ile 12 yıl arasında yaşayan Akita İnu sadakati üst düzey bir kurt köpeği cinsi olarak dikkat çekmektedir. Erkekler 39-59 kilogram ağırlığa ulaşırken bu ağırlık derecesi dişi köpeklerde 29-50 kilogram olarak değişmektedir. Boy ise 64-71 cm erkeklerde ölçü olarak kendini gösterirken, dişilerde 58-66 cm genellikle ortalama ölçü olarak bilinmektedir. Sadakatin üst düzey olan ve Japonya’nın sembol hayvanlarından biri olarak karşımıza çıkan bu mükemmel köpek cinsi güçlüdür ve koruyucu etkisi ile beraber insanların en iyi dostlarından biri olmaya adaydır. Temizlik ve bakımı yapıldığı zaman sağlık sorunu ortaya çıkmayan bu muazzam hayvan gerçekten çok hoş ve görüntü olarak da sevimli bir yapıya sahiptir.

Evcil Yavru

 

 

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Sohbete Başla
Yağız Pet Club’a hoşgeldiniz 🐶
Size nasıl yardımcı olabiliriz? Yoğunluk nedeni ile bazen cevap süremiz gecikebiliyor beklerken instagram adresimizi ziyaret edebilirsiniz.😇 instagram.com/evcil_yavru
(Not:Otomatik mesajdır.!)
Hemen Ara