Anasayfa / Köpek Irk Özellikleri / Alman Kurdu Özellikleri

Alman Kurdu Özellikleri

 

Alman Kurdu

Diğer bir adı Alman çoban köpeği olan bu kurt köpeği cinsi çok akıllı ve becerikli bir hayvan olarak dünya genelinde her zaman insanların ilgisini çekmiştir. Dilimizde kurt köpeği olarak karşılığı olan bu muazzam hayvan Alman kurdu, güçlü ve sadakati üst düzey hayvanlardan biri olarak dikkat çekmektedir. Çok zekidir ve itaatkâr yapısı ile birlikte insanların uzun süreli dostlarından biri olarak bilinmektir. Çok meraklı yapıya sahip olan sadık ve uyanık hayvan kendinden emindir ve koruyucu bir mizacı ile insanların önemli bir dost olmaya adaydır. Eğitim konusundaki becerisi herkes tarafından bilinen bu muazzam hayvan güvenlik amacıyla kullanılan ve insanlara güven veren bir yapıya sahiptir.

Alman Kurdu Özellikleri

Cesur ve sadık olan bu muazzam hayvan, bronz, siyah ve gümüş siyah renkleri ile dikkat çeker. Erkeklerde 30-40 kilogram dişilerde ise 22-32 kilogramağırlık bu hayvanın boyutu hakkında size fikir verecektir. Erkeklerde 60-65 cm dişilerde ise 55-60 cm boy oranı ile birlikte oldukça pratik ve atık bir hayvan olarak, sadakati yüksek dostlar içerisinde önemli bir yere sahiptir. Öğrenme kapasitesi ve meraklı yönü ön planda olan bu hayvan oldukça değerli ve özel kabul edilen köpek ırkları arasında yer almaktadır. Köpeğin dünyada her yerde rastlanan bir köpek cinsi olması da gerçekten ilginç bir durum olarak karşımıza çıkmaktadır.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Sohbete Başla
Yağız Pet Club’a hoşgeldiniz 🐶
Size nasıl yardımcı olabiliriz? Yoğunluk nedeni ile bazen cevap süremiz gecikebiliyor beklerken instagram adresimizi ziyaret edebilirsiniz.😇 instagram.com/evcil_yavru
(Not:Otomatik mesajdır.!)
Hemen Ara