Anasayfa / Köpek Irk Özellikleri / Doberman Özellikleri

Doberman Özellikleri

 

Doberman

Alman köpek türlerinden biri olan Doberman gerçekten çok güçlü hareketli ve artık bir yapıya sahiptir. Çoğu insan bu köpek türünden çekin seda özellikle sahipleri için son derece itaatkâr bir yapı bu hayvanın özelliklerinden sadece biridir. Kendinden emin ve atık yapıya sahip olan bu zeki hayvan çok çabuk öğrenir ve eğitim konusunda gerçekten yeteneklidir. Enerjisi üst düzey ve sadakat oldukça yüksek olan bu hayvan son derece korkusuz bir yapıya sahiptir. Özellikle kendini korumasını istediği bir hayvana sahip olmak isteyenler için Doberman ideal ve mükemmel bir tercih olarak dikkat çekmektedir. Ortalama olarak ömrü 10 ile 13 yıl olan bu hayvan insanlarla arasında gerçekten çok güçlü bir bağ oluşturur. Güçlü ve atik verin yanısıra kuvvet yönünden üst düzey sınırları zorlayan bu hayvan pek çok insanın sahip olmak istediği bir köpek türü olarak dikkat çekmektedir.

 

Doberman Özellikleri

Kendinden emin tavırlarıyla dikkat çeken bu güçlü hayvan siyah kırmızı ve beyaz renkleri ile birlikte gerçekten mükemmel bir görüntüye sahiptir. Bağlı olduğu ailenin bir bireyi gibi davranan bu korkusuz ve cesur ayrılan son derece itaatkâr ve göreve hazır yapısıyla dikkat çekmektedir. Erkekler 66-72 cm arasında değişirken dişiler 61-68 cm arasında yükseklik ölçüsü ile karşımıza çıkmaktadır. Kilogramağırlık olarak erkekler 40-45 kilogram kişiler ise 32-35 kilogram arasında değişmektedir. Narin yapısına rağmen çok güçlü ve artık bir görüntüye sahip olan bu hayvan çoğu yerde bekçi köpeği olarak ve koruma elemanı olarak değerlendirilmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Sohbete Başla
Yağız Pet Club’a hoşgeldiniz 🐶
Size nasıl yardımcı olabiliriz? Yoğunluk nedeni ile bazen cevap süremiz gecikebiliyor beklerken instagram adresimizi ziyaret edebilirsiniz.😇 instagram.com/evcil_yavru
(Not:Otomatik mesajdır.!)
Hemen Ara