Anasayfa / Köpek Irk Özellikleri / Akbaş Özellikleri

Akbaş Özellikleri

akbaş çoban köpeği özellikleri

 

Akbaş

Köpekler insanların en sadık dostudur. Hayvanlar içerisinde insana en yakın olarak bilinen köpek ırkı, çok çeşitli cins hayvanlardan oluşmaktadır. Cesur ve korkusuz yapısıyla ailesine çok bağlı bir yapı sergileyen Akbaş çoban köpeği bizim topraklarımızda özgü mükemmel bir ırktır. Özellikle sürü koruma köpeği olarak tercih edilen Anadolu’nun bu kendine özgü güzel hayvanı çiftliklerde tercih edilen çok sadık ve koruyucu bir köpek cinsidir. Her ne kadar bağımsız bir yapısı olsa da sadakati üst düzeyde olan bu zeki hayvan, koruma içgüdüsü ile birlikte insanların en büyük yardımcılarından biri olarak dikkat çekmektedir. Yavru iken çok sevimli olan bu hayvan, büyüdüğünde oldukça güçlü bir yapıya kavuşur ve yine sürü sahibi insanların en büyük dostu olmaya devam eder.

Akbaş Köpeği Özellikleri

Erkeklerde 71-86 cm dişilerde ise 69-81 cm ortalama boy ölçüleri olarak dikkat çekmektedir. Erkeklerde 41 ile 64 kilogram aralığında ortalama ağırlık dikkat çekerken yetişkin bir dişinin ortalama 41 kilogram civarında olduğu bilinmektedir. Daha çok çiftlik ve arsası olan insanların tercihi olan bu mükemmel cins köpek gerçekten hayvan sevgisini hissetmenize yarayacak mükemmel bir tür olarak karşımıza çıkmaktadır.

Akbaş çoban köpeği   Dünya üzerinde çok farklı köpek cinsi çeşitleri olmakla beraber kendi ülkemize özgü olan bu muazzam hayvan, size önerebileceğimiz mükemmel bir köpek cinsi olarak kendini gösteriyor.İnsanlarla iyi ilişkiler içerisinde olan bu hoş ve ilgi çekici köpek türü aynı zamanda diğer köpeklerle de iyi geçinir ve eğitilebilir özelliği vardır.

EvcilYavru.Com

Yağız Pet Club

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Sohbete Başla
Yağız Pet Club’a hoşgeldiniz 🐶
Size nasıl yardımcı olabiliriz? Yoğunluk nedeni ile bazen cevap süremiz gecikebiliyor beklerken instagram adresimizi ziyaret edebilirsiniz.😇 instagram.com/evcil_yavru
(Not:Otomatik mesajdır.!)
Hemen Ara