Anasayfa / Köpek Irk Özellikleri / Bernese Dağ Köpeği Özellikleri

Bernese Dağ Köpeği Özellikleri

 

Bernese Dağ Köpeği

Bernese dağ köpeği İsviçre ana vatanı olarak bilinen ve oldukça güçlü ve kaslı yapısı ile yıllardan beri insanların iyi bir dostu olmaya aday köpekler arasında bulunmuştur. Diğer hayvanlarla dostluk geliştirme kabiliyeti üst düzey olan bu muazzam hayvanın en önemli özelliği ise soğuk ve zorlu hava koşullarına dayanıklı olmasıdır. Sıcak iklime uygun olmayan bu muazzam köpek oldukça dirençli bir yapıya sahiptir ve koruma özelliği gerçekten en ön planda bulunan niteliklerden biridir. Duygusal davranışlarıyla dikkat çeken bu köpek ırkı oldukça enerjik bir diridir ve dikkatli yapıya sahiptir. Koruma içgüdüsü ile birlikte sadakati ön planda olan bu köpek türü ortalama 7 ila 9 yıl arasında yaşamaktadır.

Bernese Dağ Köpeği Özellikleri

Eski Romalılar döneminde savaş köpeği olarak bilinen Bernese dağ köpeği güçlü yapısı ile birlikte insanların yıllardan beri bu yönüyle kullandığı bir köpek cinsi oldu. 7 ile 9 yıl arasında yaşayan köpek cinsi erkeklerde 41-54 kilogram, dişilerde ise 32-45 kilogram aralığında değişen ağırlığı ile kendini göstermiştir. Yine erkeklerde 64-71 cm olan boy oranı, dişilerde ise 58-66 cm arasında değişkenlik gösterir. Tüylü soğuğa dayanıklı ve güçlü yapısı ile beraber sadakati üst düzeyde olan bu köpek cinsi gerçekten köpek sahip olmak isteyen insanlar için önemli bir örneği teşkil etmektedir. İnsanların iyi bir arkadaşa ihtiyacı olduğunda önerilecek bir köpek cinsidir.

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Sohbete Başla
Yağız Pet Club’a hoşgeldiniz 🐶
Size nasıl yardımcı olabiliriz? Yoğunluk nedeni ile bazen cevap süremiz gecikebiliyor beklerken instagram adresimizi ziyaret edebilirsiniz.😇 instagram.com/evcil_yavru
(Not:Otomatik mesajdır.!)
Hemen Ara