Anasayfa / Köpek Irk Özellikleri / Boston Terrier Özellikleri

Boston Terrier Özellikleri

 

 

Boston Terrier

Amerika birleşik devletleri köpek cinsi olarak karşımıza çıkan Boston Terrier oldukça dost canlısıdır ve zeki özellikleri ile dikkat çekmektedir. İyi bir eğitim verildiği zaman hayat dolu yönü ön planda olan ve insanlara mükemmel bir arkadaş olarak destek sağlayan bu köpek cinsi iyi ve ideal bir tercih olarak yıllardan beri insanların en ideal dostlarından biri olmaya devam etmiştir. Evde ve bahçede yaşayabilen bununla beraber sempatik günleri ile beraber insanların ilgisini çeken bu güzel hayvan 15 ile 17 yıl arasında yaşayabilmektedir. Küçük boy bir köpek cinsi olmasına rağmen enerjisi ve hayat dolu yönü her zaman boyundan büyük bir görüntü ortaya koymaktadır.

Boston Terrier Özellikleri

Erkeklerde 38-43 yemeye dişilerde ise 38-43 yine aynı ölçülere sahip bir yapı dikkat çekmektedir. Ağırlık konusunda ise yine erkekler ve dişiler 4,5-11,3 kilogram ortalama ağırlık ile dikkat çekmektedir. Öğrenmeye oldukça açık olan ve bununla beraber eğitim günü ön planda olan bu köpek cinsi çocuklarla ve diğer köpeklerle oldukça iyi geçinen bir yapıya sahiptir. Boston Terrier yabancılar ile her ne kadar mesafeli olsa da enerji düzeyi yeterlidir ve oldukça eğlenceli yapısı ile beraber çevresine neşe veren bir köpek cins olarak dikkat çekmektedir. Evinde veya bahçesinde köpek beslemek isteyenler için gerçekten mükemmel bir örnek olarak karşımızda duran bir cins olarak kendini göstermektedir.

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Sohbete Başla
Yağız Pet Club’a hoşgeldiniz 🐶
Size nasıl yardımcı olabiliriz? Yoğunluk nedeni ile bazen cevap süremiz gecikebiliyor beklerken instagram adresimizi ziyaret edebilirsiniz.😇 instagram.com/evcil_yavru
(Not:Otomatik mesajdır.!)
Hemen Ara