Anasayfa / Köpek Irk Özellikleri / Shih Tzu Özellikleri

Shih Tzu Özellikleri

 

 

Shin Tzu

İsminden de anlaşılacağı gibi anavatanı Çin olan tüylü ve pofumduk bir yapıya sahip olan yumuşacık hayvan türü küçük bir köpek ırkı olarak dikkat çekmektedir. Akıllı ve sakin yapısıyla dikkat çeken ve hayat dolu enerjisi ile beraber insanlar üzerinde pozitif bir etki bırakan bu mükemmel hayvan tam bir ev köpeği ve süs köpeği olarak dikkat çekmektedir. Her ne kadar boyu ve kilogram ağırlığı küçük olsa bile gerçekten önemli özelliklere sahip bir hayvan karşınızdadır. Sevecen akıllı ve sadakati üst düzey olan bu hayvanın hayat dolu yapısı gerçekten çok önemli bir özellik olarak dikkat çekmektedir. Heyecan dolu mutlu yapısı ile beraber cesur tavırları gerçekten boyu ile tezat oluşturan ve eğlenceli yönünü ön plana koyan özellikler arasında bulunmaktadır.

Shin Tzu Özellikleri

Ve cana yakın bir yapıya sahip olan bu akıllı hayvan 10 ile 16 yıl arasında uzun sayılabilecek bir ömür yaşamaktadır. Çin ve Tibet kökeni ne olarak bilinen bu muazzam hayvan siyah beyaz kaplan desenli ve kahverengi tonlarının yanısıra altın rengi ve mavi tonları ile yine ilgi çekici bir görüntüye sahiptir. Erkeklerde ve dişilerde boy 20-28 cm arasında değişmektedir. Sahiplenici yapısı dost canlısı hareketleri ve aktif görüntüsüyle beraber mutlu ve heyecanlı bir dost aradığınızda Shin Tzu gerçekten bunu karşılayacak bir özelliğe sahiptir. Eğitilir ve kabiliyeti üst düzey olan damar içerisinde çok kolay öğrenin bu hayvan sadakat yeni üst düzeyde ve görüntü olarak da mükemmel bir yapıya sahiptir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Sohbete Başla
Yağız Pet Club’a hoşgeldiniz 🐶
Size nasıl yardımcı olabiliriz? Yoğunluk nedeni ile bazen cevap süremiz gecikebiliyor beklerken instagram adresimizi ziyaret edebilirsiniz.😇 instagram.com/evcil_yavru
(Not:Otomatik mesajdır.!)
Hemen Ara