Anasayfa / Köpek Irk Özellikleri / Danua Özellikleri

Danua Özellikleri

                                                                    

Danua

Yaklaşık 400 yıl öncesine dayanan geçmişi ile almam bir köpek türü olan Danua bir diğer adıyla Alman Masifi olarak bilinmektedir. Dik ve heybetli duruşunun yanısıra son derece bağlı ve sadakatin üst düzey olan bu köpek türü aynı zamanda oldukça nazik bir yapıya sahiptir. Cesaret ve atiklik yönünden her ne kadar kendine güvense de çekingen tavırları dikkat çekmektedir. Oldukça güçlü ve ile bir ırk olmasına rağmen tam bir aile köpeği olacak özellikleri taşımaktadır. Çekingen ve mütevazı görüntüsü ile dikkat çeken bu hayvanın oldukça dost canlısı ve sevgi meraklısı olduğu bilinmektedir. Şu bir gerçek ki güçlü ve kuvvetli bir köpek arayan insanlar için bu mükemmel tür iyi bir seçenek olabilir. Domuz avında kullanılmak üzere cinsi oluşturulmuş ve eğitilmiş bu hayvan günümüzde iyi bir sadakatli aile köpeği olarak dikkat çekmektedir.

Danua Özellikleri

İri ve güçlü bir hayvan olmakla beraber ömrü 8 ile 10 yıl arasında değişen Danua çok heybetli bir görüntüye sahiptir. Kaplan desenli renklerin yanı sıra mavi ve siyah renkleri ile dikkat çeken bu muazzam hayvan dik duruşu ve kendinden emin tavırlarıyla bilinmektedir. Erkeklerde boy 76-86 cm gibi yüksek bir rakamı ulaşırken dişilerde 71-81 cm olarak değişmektedir. Güçlü ve görkemli bir hayvan olarak karşımıza çıkan bu muazzam köpek türü erkeklerde 54-90 kilogram dişilerde ise 45-59 kilogram arasında değişkenlik gösteren bir ağırlığa sahiptir. İri güçlü ve sağdık bir hayvan sahibi olmak isteyenler için gerçekten bu mükemmel hayvan inanılmaz bir tercih olarak kendini göstermektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Sohbete Başla
Yağız Pet Club’a hoşgeldiniz 🐶
Size nasıl yardımcı olabiliriz? Yoğunluk nedeni ile bazen cevap süremiz gecikebiliyor beklerken instagram adresimizi ziyaret edebilirsiniz.😇 instagram.com/evcil_yavru
(Not:Otomatik mesajdır.!)
Hemen Ara