Anasayfa / Köpek Irk Özellikleri / Presa Canario Özellikleri

Presa Canario Özellikleri

 

Presa Canario

İri güçlü ve kaslı köpek ırklarından biri olarak karşımıza çıkan Presa Canario renkleriyle ve görüntüsü ile beraber gerçekten muazzam bir hayvan olarak dikkat çekmektedir. Köpek beslemek ve bunu bir aile dostu olarak tercih etmek isteyen insanların güçlü ve kaslı bir tercihte bulunmak istediklerinde bu köpek gider bir tercih olarak karşımıza çıkmaktadır. Son derece iradeli yapısı ile birlikte olaylarda süzer ve dikkatli bir takip edicidir. Her ne kadar şüpheci olsada alıştıktan sonra çok cana yakın görüntüler ortaya koymaktadır. Güçlü yeri ve muazzam bir performansa sahip olmasının yanısıra sakin tavırları gerçekten bu hayvanı çok daha ilginç hale getirmektedir. Siyah, gümüş rengi ve kaplan desenli modelleri ile birlikte gerçekten ilgi çekici bir görüntüye sahip hayvan olarak karşımızdadır. Baskın bir karakter olmasına rağmen iyi huylu ve sakin yapısıyla beraber özellikle sahiplerine karşı çok itaatkâr ve sadık bir görüntü ortaya koymaktadır.

Presa Canario Özellikleri

Genellikle ortalama olarak 9 ile 11 yıl arasında yaşayan Presa Canario güçlü kaslı ve deri bir hayvan olarak dikkat çekmektedir. Boy yüksekliği erkeklerde 60-65 cm dişilerde ise 56-61 cm aralığında değişkenlik göstermektedir. Ağırlık ise dişilerde 38-50 kilogram erkeklerde ise 50-59 kilogram arasında yine değişkenlik göstermektedir. Sadakatli üst düzey ve oldukça yüksek iradeye sahip olan bu muazzam hayvan iyi bir dostunuz ve sadık bir arkadaşınız olabilir. Güçlü ve iradeli yapısının yanı sıra koruyucu etkisi ile beraber iyi bir dost kazanmak isteyenler için bu köpek türü ideal bir tercih olabilir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Sohbete Başla
Yağız Pet Club’a hoşgeldiniz 🐶
Size nasıl yardımcı olabiliriz? Yoğunluk nedeni ile bazen cevap süremiz gecikebiliyor beklerken instagram adresimizi ziyaret edebilirsiniz.😇 instagram.com/evcil_yavru
(Not:Otomatik mesajdır.!)
Hemen Ara