Anasayfa / Köpek Irk Özellikleri / Chihuahua Özellikleri

Chihuahua Özellikleri

Chihuahua

Her şey gönlünce ismi çok ilginç olan bu köpek türü adı ne Aztek eyaleti olan Chihuahua bölgesinden almıştır. Dünyada bilinen en küçük türlerden biri olmakla beraber görüntüsü gerçekten çok ilginçtir ve insanların her zaman dikkatini çeken bir köpek türü olarak dikkat çekmektedir. İyi bakıldığı zaman 20 yıla kadar yaşayan bu hayvanın ortalama ömrü ise 12 ile 20 yıl arasında değişmektedir. Kuzey Amerika kökenli bir köpek türü olan Chihuahua Meksika Bölgesi’ne ait bir tür olmakla beraber gerçekten hayat dolu bir yapıya sahiptir. Ufak tefek görüntüsünün arkasında açık ve cesur bir hayvan olduğunu aklınızdan çıkarmayın. Oyun meraklısı heyecanlı ve hayat dolu yapısıyla dikkat çeken bu köpek sadıktır ve sahibine gerçekten çok bağlıdır. Oldukça sevimli ve hoş bir görüntü ile birlikte ailenin birey olmaktan keyif alacak bir yapıya sahiptir.

Chihuahua Özellikleri

Çikolata rengi siyah beyaz ve krem gibi çeşitlerinin yanı sıra altın rengi bu hayvanın görüntüsünü ortaya koyan renk seçenekleri olarak karşımıza çıkmaktadır. Boy ve kilogram ağırlık dengesi hem dişilerde hem de erkeklerde ortalama olarak yakın bir çizgi göstermektedir. 1.5-3 kilogramağırlık kütle miktar olarak karşımıza çıkarken boyu ise 15-23 cm arasında değişkenlik göstermektedir. Vücuduna ve kafasına göre oldukça büyük kulaklara sahip olan bu hayvan türü gerçekten sembol köpek türlerinden biri olarak dikkat çekmektedir. Özenli bir bakım isteyen bu hayvan tercih ettiğiniz zaman sizin iyi bir dostunuz olacaktır.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Sohbete Başla
Yağız Pet Club’a hoşgeldiniz 🐶
Size nasıl yardımcı olabiliriz? Yoğunluk nedeni ile bazen cevap süremiz gecikebiliyor beklerken instagram adresimizi ziyaret edebilirsiniz.😇 instagram.com/evcil_yavru
(Not:Otomatik mesajdır.!)
Hemen Ara