Anasayfa / Köpek Irk Özellikleri / Spitz Özellikleri

Spitz Özellikleri

 

Spitz

Dik ve sivri kulaklarıyla dikkat çeken bu hayvan kuyruğu geriye doğru kıvrılır ve gerçekten çok hoş bir görüntüye sahiptir. Kabarık tüyleri ve sevecen yapısı ile beraber özellikle cins köpek konusunda ev için ara işte bulunan herkese gider bir arkadaş olarak dikkat çekmektedir. Bu tarz hayvanların gerçekten muhteşem tüyleri vardır ve küçük cüsseli köpek türleri olarak insanlar için iyi bir arkadaş ve dost özelliği taşımaktadır. Bu tarz hayvanların genellikle zekâ seviyesi inanılmaz derecede üst düzey olabilir. Dost canlısı ve arkadaş heveslisi olan bu hayvan aynı zamanda öğrenme kabiliyeti ile her zaman insanları etkilemiştir. İki canlının dostluk kuracağı ve bu dostluğun ilerleyeceği düşünülürse akla gelen ilk iki canlı kesinlikle insanlar ve köpekler olabilir. Sadakati ve bağlılığı üst düzey olan Spitz gerçekten bu konuda bir grup olarak insanlara tavsiye edilecek hayvanları özetlemeye devam etmektedir.

Spitz Özellikleri

Bu tarz hayvanlar sadakatli bağlı ve eğlenceli yapısı ile kendini göstermektedir. İnsanlarla ve diğer hayvanlarla ilişkisi çok iyi olabilen Spitz türünde kabarık tüyler ve olağanüstü görüntüler zaman dikkat çekici bir özellik olarak kendini göstermektedir. Küçük cüsseli yapısına rağmen cesur atik ve koruyucu olma konusundaki kararlı tavırları gerçekten bu hayvanın ilgi çekici özellikleri arasında bulunmaktadır. Ortalama olarak 20 cm gibi boy oranı biraz daha yükselebilir ve kilogram ağırlık konusunda daha iki üç buçuk arasında gösterdiği değişkenler gerçekten ilgi çekici bir görüntü ortaya koyabilir. Evini bu tür hayvanlara açmak isteyenler için bu hayvanın iyi bir dost özelliği taşıdığını söyleyebiliriz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Sohbete Başla
Yağız Pet Club’a hoşgeldiniz 🐶
Size nasıl yardımcı olabiliriz? Yoğunluk nedeni ile bazen cevap süremiz gecikebiliyor beklerken instagram adresimizi ziyaret edebilirsiniz.😇 instagram.com/evcil_yavru
(Not:Otomatik mesajdır.!)
Hemen Ara