Anasayfa / Köpek Irk Özellikleri / Pinscher Özellikleri

Pinscher Özellikleri

 

 Pinscher

Atletik yapısı ve dik duruşu ile çok hoş bir köpek türü olarak karşımıza çıkan Pinscher Alman köpek türlerinden biri olarak, yıllardan beri insanların ideal bir dost olarak dikkat çekmektedir. İnsanlarla iyi ilişkiler kuran ve cana yakın yapısıyla dikkat çeken bu muazzam hayvanın zekâ seviyesinin ileri derecede olduğunu söylemek kesinlikle doğru bir bilgi olacaktır. Dostlarını çok iyi tanıyan ve dost canlısı yapısı ile beraber arkadaşlık ilişkilerini geliştiren bu muazzam hayvan, insanlara karşı da çok istekli ve cana yakın bir görüntü ortaya koymaktadır. Enerji düzeyi oldukça yüksek olan ve akıllı yapısı ile zekâsını birleştiren bu hayvan oyun konusunda da çok istekli bir yapıya sahiptir. Diri ve atletik yapısının yanı sıra hareketli ve istekli ulan bu köpek örgü insanların evinde kendine dost olacak türlerinden biri olarak dikkat çekmektedir.

Pinscher Özellikleri

Ortalama olarak 13 yıl yaşadığı bilinen bu muazzam hayvan bir alman köpek cinsi olarak literatürdeki yerini almıştır. Bu yüksekliği ise erkekler 25-30 cm dişiler ise 25-28 cm aralığında değişkenlik gösteriyor. İri kulakları ve atletik gövdesi ile birlikte hoş bir cins olarak karşımıza çıkan bu hayvan, kırmızı ve çikolata rengi siyah ve bronz ile beraber oldukça hoş renk görüntülerine sahip bir yapıyı gözler önüne sermektedir. Sevgi dolu ve hareketli aynı zamanda ilişki kurma konusunda kabiliyetli olan bu hayvan, evinde köpek dostu edinmek isteyenler için iyi bir tercih olarak görülmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Sohbete Başla
Yağız Pet Club’a hoşgeldiniz 🐶
Size nasıl yardımcı olabiliriz? Yoğunluk nedeni ile bazen cevap süremiz gecikebiliyor beklerken instagram adresimizi ziyaret edebilirsiniz.😇 instagram.com/evcil_yavru
(Not:Otomatik mesajdır.!)
Hemen Ara