Anasayfa / Köpek Irk Özellikleri / Cavalier King Charles Özellikleri

Cavalier King Charles Özellikleri

 

Cavalier King Charles

Daha çok bayanların tercih ettiği bir köpek cinsi olan Cavalier King Charles birleşik krallık cinslerinden bir olmakla beraber çok hoş ve sempatik yapısıyla dikkat çekmektedir. Şirin küçük ve heyecanlı yapısıyla dikkat çeken bu hayvan her ne kadar ufak tefek olsa da inanılmaz derecede korkusuz yapısıyla dikkat çekmektedir. Kendisinin çok güçlü olduğunu düşünen bir hayvan aynı zamanda oyunculuk kabiliyeti ile bilinmektedir. Hemen sosyalleşme bilen ve uyumlu yapısıyla dikkat çeken bu hayvanın bir diğer özelliği ise kesinlikle aceleci değildir ve çok sabırlıdır. Sevgiye ihtiyaç duyan ve sadakati üst düzeyde olan bu hayvanın ortalama ömrü ise 9 ile 14 yıl olarak bilinmektedir. Genellikle 3 farklı renkle karşımıza çıkan bu hayvanın daha çok siyah ve bronz renkleri ile beraber beyaz tonundaki renkleri gerçekten çok hoş bir görüntü ortaya koymaktadır.

Cavalier King Charles Özellikleri

Hafif ve ufak tefek bir hayvan olmasına rağmen sevgi dolu ve sadakati üst düzey bir seçenek olarak köpek sahibi olmak isteyenlere önerebileceğimiz bir hayvan türüdür. Erkekler 5,9-8,2 kilogram kişiler ise 5,9-8 kilogram arasında değişmektedir. Boy yüksekliği ise hem erkeklerde hem de dişilerde 30-33 cm arasında değişmektedir. Özellikle evinde ve kendi bahçesinde köpek beslemek isteyen ve bununla beraber arkadaş edinmek isteyenler için Cavalier King Charles mükemmel bir tercih seçeneği olarak karşınızdadır.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Sohbete Başla
Yağız Pet Club’a hoşgeldiniz 🐶
Size nasıl yardımcı olabiliriz? Yoğunluk nedeni ile bazen cevap süremiz gecikebiliyor beklerken instagram adresimizi ziyaret edebilirsiniz.😇 instagram.com/evcil_yavru
(Not:Otomatik mesajdır.!)
Hemen Ara