Anasayfa / Köpek Irk Özellikleri / Bull Mastiff Özellikleri

Bull Mastiff Özellikleri

 

 

Bull Mastiff

Eğer bir köpeği ailenizin bir parçası haline getirmek istiyorsanız burada yapacağınız güçlü ve kuvvetli bir tercih son derece anlaşılabilir bir durumdur. Bir İngiliz bekçi köpeği olarak karşımıza çıkan Bull Mastiff yıllardan beri bilinen ve görülen bir köpek türü olarak dikkat çekmektedir. Esas kökeni Asya’ya dayanan bu olağanüstü köpek türü güçlüdür kuvvetlidir ve koruyucu etkisi ile beraber insanların iyi bir dost olmaya adaydır. Çok uzun ömürlü olmayan ve 8 ile 10 yıl arasında yaşayan bu canlı kaslı yapısı ile beraber heybetli duruşuyla insanların gönlünü fetheden hayvanlardan biri olmuştur. Çok cesur ve atik yapıya sahip olan bu hayvanın bağlı ve sadakati yüksek olduğu, aynı zamanda güvenilir bir köpek türü olduğu bilinmektedir. Uysal yapısına rağmen çekingen tavırları ve sakin yapısı bu hayvana özgü bir özellik olarak dikkat çekmektedir.

Bull Mastiff Özellikleri

Bağlı ve sadakat yüksek olan bu hayvan oldukça güçlüdür ve heybetli duruşuyla beraber köpek beslemek isteyen insanlar için iyi bir tercih olduğunu göstermektedir. Erkeklerde ağırlık 50-59 kilogram kişilerde ise 45-54 kilogram arasında değişmektedir. Kaplan desenli ve kırmızı renklerinin yanı sıra kahve tonlarında muazzam bir renk görüntüsü bu hayvanın farklı bir özelliği kavuşmasını sağlamıştır. Erkeklerde 64-68 cm dişilerde ise 61-66 cm bu hayvanın yükseklik ölçüsü olarak bilinmektedir. İyi bir dost ve güçlü bir arkadaş isteyenler için Bull Mastiff gerçekten mükemmel bir seçenektir.

 

 

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Sohbete Başla
Yağız Pet Club’a hoşgeldiniz 🐶
Size nasıl yardımcı olabiliriz? Yoğunluk nedeni ile bazen cevap süremiz gecikebiliyor beklerken instagram adresimizi ziyaret edebilirsiniz.😇 instagram.com/evcil_yavru
(Not:Otomatik mesajdır.!)
Hemen Ara