Anasayfa / Köpek Irk Özellikleri / Beagle Özellikleri

Beagle Özellikleri

 

Beagle

Ufak tefek olmasına rağmen hareketli yapısı ile ilgi çeken köpek türlerinden biri de Beagle olarak karşımıza çıkmaktadır. Gerçekten kendinden beklenmeyecek şekilde kararlı ve sakin yapıya sahip olan bu nezaket ile hayvan aynı zamanda heyecanlı yapısı ve oyun ve öğrenme merakı ile gerçekten dikkat çekici özelliklerini ön plana koymaktadır. Cana yakın etkisi köpek besleyenler ve çocuklar için gerçekten önemli bir nitelik olarak ortaya çıkmaktadır. Her ne kadar cüssesi ufak tefek olsa bile sahiplenmesi ve koruyucu özelliği ile cesaretini ortaya koyması son derece ilginç bir sonuç ortaya koymuştur. Eğitilebilir yapısının yanı sıra iyi bir aile dostu olmaya aday bu muazzam köpek türü, sadakati üst düzeydedir ve eğlenceli bir yapıya sahiptir.

Beagle Özellikleri

Bakımlı bir hayvan 12 ile 15 yıl arasında yaşarken erkeklerde 10-11 kilogram dişilerde ise 9-10 kilogramağırlık ortalama ölçü olarak dikkat çekmektedir. Yine erkeklerde 36-41 cm dişilerde ise 33-38cm bu hayvanın ortalama boyu için size fikir verecektir. Oldukça değişik renk özelliklerine sahip olan bu muazzam hayvan üç renk özelliği ile dikkat çekebilir. Limon ve beyaz beyaz ve kırmızı kahverengi ve beyaz bir de turuncu ve beyaz renkleri ile birlikte oldukça hoş bir görüntüye sahiptir. İngiltere kökenli olarak bilinen bu şirin ve ilgi çekici hayvan, köpek beslemek ve kendine dost edinmek isteyen insanlar için iyi bir tercih olabilir. Kısa zamanda alacağız bilinçli eğitim ile birlikte evinizin gerçekten iyi bir dostu olabilir.

 

 

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Sohbete Başla
Yağız Pet Club’a hoşgeldiniz 🐶
Size nasıl yardımcı olabiliriz? Yoğunluk nedeni ile bazen cevap süremiz gecikebiliyor beklerken instagram adresimizi ziyaret edebilirsiniz.😇 instagram.com/evcil_yavru
(Not:Otomatik mesajdır.!)
Hemen Ara