Anasayfa / Köpek Irk Özellikleri / Bichon Frise Özellikleri

Bichon Frise Özellikleri

 

Bichon Frise

Son derece küçük ve sempatik yapısıyla dikkat çeken Bichon Frise  gerçekten ilginç ve dikkat çekici köpek cinsleri arasında bulunmaktadır. İsmim Fransızcadan gelmektedir ve kıvırcık tüylü kucak köpeği anlamını taşımaktadır. Oldukça ufak tefek bir hayvan olmakla beraber sevecen nazik ve oyunculuk özelliği ön planda olan bir hayvan türüdür. Adeta hayat dolu görüntüsünün yanısıra insanlarla kurduğu dostluk ve arkadaşlık özellikleri ile birlikte gerçekten ideal bir ev köpeği olarak dikkat çekmektedir. Tüylü hoş ve kabarık görüntüsünün yanı sıra oldukça sempatik yapısı ile dikkat çeken bu muazzam köpek ırkı bugün insanların evinde beslemek için tercih ettiği olağanüstü özellikleri ile birlikte dikkat çekmektedir. Sevimli ve sadakat üst düzey dost arayanlar için bu cinsi köpeğin iyi bir tercih olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

Bichon Frise Özellikleri

Krem ve beyaz rengi ile dikkat çeken bu muazzam köpek Bichon Frise hem erkeklerde hem de dişilerde 3 ile 5 kilogramağırlığa sahiptir. Erkeklerde 23-30 cm dişilerde ise 23-28 cm arasında boy özellikleri vardır. Ufak tefek ve sevimli bir hayvan olması ile birlikte eğitim ve kabiliyet konusunda gerçekten önemli niteliklere sahiptir. Sizin küçük kahramanınız olacak ve koruma özelliği ile sizi etkileyecek bu muhteşem hayvan gerçekten sadıktır ve oldukça sevecen bir yapıya sahiptir. Tüylerinin alerjik olmaması ise bu köpeği beslemek isteyen insanlar için sevindirici bir durum olarak dikkat çekmektedir.

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Sohbete Başla
Yağız Pet Club’a hoşgeldiniz 🐶
Size nasıl yardımcı olabiliriz? Yoğunluk nedeni ile bazen cevap süremiz gecikebiliyor beklerken instagram adresimizi ziyaret edebilirsiniz.😇 instagram.com/evcil_yavru
(Not:Otomatik mesajdır.!)
Hemen Ara