Anasayfa / Köpek Irk Özellikleri / Toy Poodle Özellikleri

Toy Poodle Özellikleri

 

Toy Poodle

Görüntüsü tam bir oyuncak gibi olan ve kabarık tüyleri ile beraber çok ilgi çekici özelliklere sahip olan bu mükemmel hayvan cins köpek merak olanlar için gerçekten çok iyi bir tercih olarak kendini göstermektedir. Fena sayılmayacak bir enerji düzeyine sahip olan hayvanın oyunculuk konusundaki kabiliyetleri gerçekten dikkat çekicidir. Gün içerisinde sürekli hareket halinde olduğu için enerji ve egzersiz konusunda herhangi bir ihtiyaç duymamaktadır. Hayvanlarla ilişkisi oldukça iyi olan bu hayvanın aynı zamanda çocuklarla ve yabancılarla ilişkileri gerçekten oldukça iyi derecededir. Yine de çocuklarla olan ilişkisinin bir kademe daha üst düzeyde olduğunu söyleyebiliriz. Zekidir hareketlidir ve mükemmel görüntüsü ile birlikte bu hayvana sahip olmak isteyenler için mükemmel bir fırsat olduğunu göstermektedir. Hafif cüssesine rağmen koruyucu özelliklere sahip olan bu hayvan itaatkâr ve sadakatli yapısı ile birlikte gerçekten insanların dost olmaya aday bir hayvan olarak karşımızdadır.

Toy Poodle Özellikleri

Orta boy büyük ırk olarak bilinen Toy Poodle yaklaşık olarak 12 ile 15 yıl gibi ortalama bir yaşam süresine sahiptir. Son derece kabarık ve hoş tüylerinin yanısıra eğlenceli ve oyuncu yönü gerçekten insanların dost olarak bu hayvana farklı meziyetler kazandırmış durumdadır. Erkekler 38-45 cm dişileri ise yine aynı şekilde 38-45 cm boy uzunluğuna sahiptir. Erkekler 20-32 kilogram dişiler ise 20-27 kilogram arasında değişen ağırlığa sahiptir. Son derece ilginç ve dikkat çekici cins köpekler içerisinde bulunan bu muazzam hayvan insan dostluğu olmaya adaydır ve özellikleri ile beraber gerçekten ilgi çekici bir yapıya sahiptir.

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Sohbete Başla
Yağız Pet Club’a hoşgeldiniz 🐶
Size nasıl yardımcı olabiliriz? Yoğunluk nedeni ile bazen cevap süremiz gecikebiliyor beklerken instagram adresimizi ziyaret edebilirsiniz.😇 instagram.com/evcil_yavru
(Not:Otomatik mesajdır.!)
Hemen Ara