Anasayfa / Köpek Irk Özellikleri / Pekinez Özellikleri

Pekinez Özellikleri

 

 

Pekinez

Süslü şirin ve muazzam tüyleri ile birlikte çok hoş bir görüntüye sahip olan Pekinez pek çok insanın evde beslemek için hayalini kurduğu bir hayvan çeşidi olarak dikkat çekmektedir. İlk olarak Çin’de yetişen ve soyunu daha geniş çevrelere yayan bu hayvan inanılmaz derecede inatçı bir yapıya sahiptir. Kararlı ve ısrarcı yapısı ve bu inatla bir haber bu hayvanı gerçeklerini daha farklı bir yere getirmektedir. Cüssesi ufak tefek olmakla beraber yeri geldiği zaman saldırgan bir yapıya sahip olan bu hayvan aslında çok zekidir ve öğrenme kabiliyeti en üst düzeydedir. Sahiplerine ve çevresindeki insanlara karşı oldukça iyi huylu olan bu hayvanın sevecen yönü kabiliyetli yapısı ile gerçekten müthiş bir uyum ortaya koymaktadır. Siyah bronz ve krem rengi ile birlikte gri renk seçenekleri ile beraber çok hoş bir görüntü ortaya koymaktadır.

Pekinez Özellikleri

Köpek cinsleri zaman içerisinde değişim gösterirken Pekinez ilk olarak Çin ve civarında ortaya çıkmış bir tür olarak bilinmektedir. 12-15 yıl arası yaşam süresi olan bu şirin ve tatlı hayvan muazzam renkleri ve olağanüstü görüntüsü ile birlikte gerçekten çok etkileyici bir yapıya sahiptir. Dişi ve erkeklerde yetişkinler 3,2 ve 6,4 kilogram ağırlığa sahiptir. İlginç yapısıyla ve muhteşem tüylü görüntüsü ile beraber öderiz de evde köpek beslemek isteyenler için Çin imparatorundan bu zamana varlığını sürdüren bu hayvan gerçekten iyi bir tercih olacaktır. Sadakat ucuz üzerime bağlı bir köpek cinsi için bu köpek türü iyi bir fırsat olabilir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Sohbete Başla
Yağız Pet Club’a hoşgeldiniz 🐶
Size nasıl yardımcı olabiliriz? Yoğunluk nedeni ile bazen cevap süremiz gecikebiliyor beklerken instagram adresimizi ziyaret edebilirsiniz.😇 instagram.com/evcil_yavru
(Not:Otomatik mesajdır.!)
Hemen Ara