Anasayfa / Köpek Irk Özellikleri / Shar Pei Özellikleri

Shar Pei Özellikleri

 

 

Shar Pei

İlginç ve sevecen görünüşü ile dikkat çeken hayvanlardan biri de Shar Pei olarak karşımıza çıkmaktadır. Geçmişe doğru yapılan araştırmalarda ataları tam olarak bilinmese de Çin kökenli bir köpek ırkı olduğu çok iyi bilinmektedir. Yumuşak ve oldukça sarkık vücut yapısı ile dikkat çeken bu hayvan aslında çok güçlü ve çevik özelliklere sahip muazzam bir köpek türü olarak kendini göstermektedir. İlk bakışta şüpheci ve dikkat çekici özellikleri ile ön plana çıkan bu hayvan süzer ve takip etmeyi çok sever. Zamanla birlikte sosyal neyi artar ve insanlarla çok daha iyi ilişki kuran bir hayvan kendi cinsleriyle de fena ilişki içerisinde değildir. Sevecen ve bağlı yapısı ile birlikte sadakati üst düzeyde olan bu muazzam hayvanın aynı zamanda kendi başına buyruk ve bağımsız özellikleri dikkat çekmektedir. Her ne kadar zaman geçtiğinde samimiyet ortamı kendini gösterse de çekingen bir yapıya sahip olan bu hayvan gerçekten kendine özgü hoş kimliği ile insanların beslemek isteyeceğim bir köpek türü olarak dikkat çekmektedir.

Shar Pei Özellikleri

Çin kökenli bu muazzam hayvan 9 ile 11 yıl arasında yaşamaktadır. Dişiler 46-51 cm erkekler ise 46-51cm yine aynı boy özellikleri ile dikkat çekmektedir. Kilogram ağırlık erkeklerde ve dişilerde daha farklıdır. Dişiler 18-25 kilogram erkekler ise 25-30 kilogram arasında değişmektedir. Siyah kırmızı ve krem rengi şeklinde tonları ile birlikte sarkık delisi gerçekten bu hayvana bambaşka bir özellik katmaktadır. Buna rağmen çok güçlüdür ve atik yapısı ile beraber koruyucu bir özelliği her zaman ön plandadır.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Sohbete Başla
Yağız Pet Club’a hoşgeldiniz 🐶
Size nasıl yardımcı olabiliriz? Yoğunluk nedeni ile bazen cevap süremiz gecikebiliyor beklerken instagram adresimizi ziyaret edebilirsiniz.😇 instagram.com/evcil_yavru
(Not:Otomatik mesajdır.!)
Hemen Ara