Anasayfa / Köpek Irk Özellikleri / Cane Corso Özellikleri

Cane Corso Özellikleri

 

Cane Corso

Güçlü ve kaslı yapısıyla dikkat çeken olağanüstü bir hayvan aynı zamanda son derece hoş ve estetik bir görüntüye sahiptir. İnanılmaz derecede güçlüdür ve cesur bir hayvan olarak karşımızdadır. İtalyan köpek ırkı olarak bilinen Cane Corso ortalama olarak 10 ile 12 yıl arasında yaşanmaktadır. Biraz zaman alsa da eğitim verildikten sonra gerçekten çok daha uysal ve makul bir hayvan olarak dikkat çekmektedir. Çekingen yapısına rağmen sakin tavırları dikkat çeker ve çok tehlikeli bir hayvan olarak kendini gösterir. Sessiz görüntüsüne rağmen sahibini korumayı bir görev olarak kabul eden bu hayvanın çok sadık bir tür olduğunu söylememiz gerekiyor. Siyah çizgili ve gri ile beraber kırmızı renkleriyle dikkat çeken bu muhteşem hayvan köpek besleyeceklere tavsiye edilecek bir tercih olarak dikkat çekmektedir.

Cane Corso Özellikleri

Güçlü ve kaslı yapısı ile dikkat çeken bu hayvanda erkeklerde 45-50 kilogram kişilerde ise 40-45 kilogram standart ağırlık olarak dikkat çekmektedir. Ağırlığının çoğu kaslardan oluşan bu güçlü hayvanın erkeklerde 62-70 cm dişilerde ise 58-66 cm yüksekliğe gerçekten dikkat çekici bir özellik olarak karşımıza çıkmaktadır. İnsanların belki de en ideal dostu olmaya aday hayvanlardan biri olan Cane Corso dikkat çekici görüntüsü ve olağanüstü yapısı ile birlikte köpek sahibi olmak isteyenler için iyi bir fırsat göstergesidir. Kasları ile birlikte kemik yapısı son derece gelişmiş olan bu hayvan yeri çok sağlam basar ve cesur tavırlarıyla dikkat çeker.

 

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Sohbete Başla
Yağız Pet Club’a hoşgeldiniz 🐶
Size nasıl yardımcı olabiliriz? Yoğunluk nedeni ile bazen cevap süremiz gecikebiliyor beklerken instagram adresimizi ziyaret edebilirsiniz.😇 instagram.com/evcil_yavru
(Not:Otomatik mesajdır.!)
Hemen Ara