Anasayfa / Köpek Irk Özellikleri / Kafkas Çoban Özellikleri

Kafkas Çoban Özellikleri

 

 

Kafkas Çoban

Çok iri ve güçlü olmakla beraber kabarık tüyleri ile tüm dünyada adından söz ettiren Kafkas Çoban köpeği gerçekten adına yakışır bir görüntüye sahiptir. Gürcistan ve Rusya gibi bölgeler ile beraber Ermenistan ve Azerbaycan gibi bölgelerde daha çok karşımıza çıkan bu muazzam köpek türü krem siyah beyaz ve fawn rengi ile karşımıza çıkmaktadır. Ayrıca beni renk yine bu köpekler üzerinde çok sık karşılaştığımız renklerden biri olarak dikkat çekmektedir. Oldukça açık ve güçlü olmakla beraber baskın bir karakter olan bu muazzam köpek türü güçlüdür ve sakin tavırlarıyla dikkat çekmektedir. Soğuk iklimlerde yaşamaya müsait bir yapıya sahip olan köpek sürü bakımı ve çoban ihtiyacı karşılamada gerçekten çok yeterli bir yapıya sahiptir.

Kafkas Çoban Köpeği Özellikleri

Gerçekten devasa boyutlara sahip ve çok güçlü bir köpek karşımızdadır. Bünyesi çok güçlü ve iri olmakla beraber kabarık tüyleri bu hayvana gerçekten bir aslan gibi göstermektedir. Güçlü ve cesur olması ile bilinen bu muazzam köpek, gerektiği zaman koruyucu özelliği ile gerçekten insanların en büyük dostlarından biri olmaya adaydır. 10 ile 13 yıl arasında ömre sahip olan bu köpek cinsi 67-70 cm uzunluğa erişebilir. Ağırlık olarak ısı 50 ila 90 kilogram arasında değişkenlik gösteren büyük kütleye sahip olan bu hayvan, gerçekten görünüşü ile birlikte çok heybetli ve güçlü bir hayvan olarak dikkat çekmektedir. Sadakat yüksek ve koruyucu yönü ön planda olan bu hayvan, özellikle soğuk bölgelerde sürü sahipleri için mükemmel bir seçenek olarak kendini göstermektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Sohbete Başla
Yağız Pet Club’a hoşgeldiniz 🐶
Size nasıl yardımcı olabiliriz? Yoğunluk nedeni ile bazen cevap süremiz gecikebiliyor beklerken instagram adresimizi ziyaret edebilirsiniz.😇 instagram.com/evcil_yavru
(Not:Otomatik mesajdır.!)
Hemen Ara