Anasayfa / Köpek Irk Özellikleri / Rottweiler Özellikleri

Rottweiler Özellikleri

 

Rottweiler

Alman köpek ırkları gerçekten çok önemli özelliklere sahiptir ve bu özel köpeklerden biri de Rottweiler olarak karşımıza çıkmaktadır. İnanılmaz derecede sakin yapısıyla birlikte insanlarla kurduğu ilişki üst düzey olan bu hayvan sadakat düzeyi üst derecededir ve gerçekten çok hoş ve ilgi çekici bir köpek türü olarak dikkat çekmektedir. Cesareti üst düzey olan ve kendinden emin tavırlarıyla dikkat çeken bu hayvan gerek evinizde gerekse de bahçenizde veya yakın çevrenizde bulunmasını isteyeceğiniz bir tür olarak dikkat çekmektedir. Fiziksel olarak oldukça güçlü yapıya sahip olduğu gibi kendinden emin tavırlarından yanısıra son derece atik ve hareketli bir yapı gerçekten bu hayvan ile uyumlu bir sonuç ortaya koymaktadır. Sadakat yüksek ve sakinliği üst düzey olan bu hayvanın iyi huylu köpek türleri içerisinde bulunduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Korkusuz yapısı ve sahibine bağlı özellikleri ile birlikte gerçekten mükemmel bir ev hayvanı olarak bu köpek türü ideal özelliklere sahiptir.

Rottweiler Özellikleri

İnsan ten rengine yakın renk ve siyah karışımı ile birlikte gerçekten görüntü olarak son derece ilginç bir yapıya sahiptir Rottweiler. 8 ile 10 yıl ortalama ömrü olan bu hayvan cesaretli ve atılgan yapısı ile beraber insanlar için mükemmel bir dost olmaya adaydır. Dişilerde 35-48 kilogram arasında değişen ağırlık erkeklerde ise 50-60 kilogram kadar yüksek sonuçlar ortaya koymuş durumdadır. Boy ise erkeklerde 61-69 cm dişi neredeyse 56-63 cm arasında değişkenlik gösteriyor. Dikkatli atik ve her an göreve hazır yapısı ile ilgi çekici bir hayvan olarak karşınıza çıkan Rottweiler gerçekten beslemek için tercih edilecek muazzam bir dost olarak dikkat çekmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Sohbete Başla
Yağız Pet Club’a hoşgeldiniz 🐶
Size nasıl yardımcı olabiliriz? Yoğunluk nedeni ile bazen cevap süremiz gecikebiliyor beklerken instagram adresimizi ziyaret edebilirsiniz.😇 instagram.com/evcil_yavru
(Not:Otomatik mesajdır.!)
Hemen Ara