Anasayfa / Köpek Irk Özellikleri / Samoyed Özellikleri

Samoyed Özellikleri

 

 

Samoyed

Adeta duruşu ile gülen bir canlıyı andıran bu Samoyed türü, oldukça tüylü yapısı ve dikkat çekici güzelliği ile birlikte insanların her zaman iyi bir dost olmaya adaydır. Sibirya kökenli bir cins olmakla beraber çok nitelikli özelliklere sahip olan bu hayvanın maalesef inatçı bir yönü olduğunu da inkâr etmemek gerekir. Onunla beraber hayat dolu yapısıyla hareketli kimliğini bütünleştiren bu muazzam hayvan gerçekten insanlar için mükemmel bir dost olma özelliğine sahiptir. Zaman içerisinde sosyalleşme konusunda yeterli yapıya sahip olan hayvan oyun konusunda da insanlara katılımcı bir yapıya sahiptir. Dostluk kurmayı sever ve dost canlısı görüntüsü ile birlikte çevresindekilerle çok iyi ilişkiler kurmaya devam eder. Aynı zamanda artık ve hareketli bir yapıya sahip olan bu mükemmel hayvan tüyleri ve muazzam görüntüsü ile birlikte güler yüzüyle gerçekten çok önemli bir yere sahiptir.

Samoyed Özellikleri

Beyaz ve krem rengi tonları ile dikkat çeken bu muazzam hayvan 12 ile 13 yıl arasında bir yaşam sürer. Tüylü ve kabarık görüntüsü ile beraber daha iri bir görüntü ortaya koysa da dişilerde 48-53 cm erkeklerde ise 53-60 cm boy oranına sahiptir. Dişiler 16-20 kilogram erkekler ise 20-30 kilogram arasında değişirken Sibirya, Rusya kökenli bu hayvan kabarık tüyleri ve muazzam görüntüsü ile beraber iyi bir dost olduğunu her şekilde göstermektedir. Zekâ seviyesi yeterli olan bu hayvanın zaman içerisinde aldığı eğitimler ile birlikte insanlarla olan dostluğu günden güne daha fazla gelişmiş durumdadır.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Sohbete Başla
Yağız Pet Club’a hoşgeldiniz 🐶
Size nasıl yardımcı olabiliriz? Yoğunluk nedeni ile bazen cevap süremiz gecikebiliyor beklerken instagram adresimizi ziyaret edebilirsiniz.😇 instagram.com/evcil_yavru
(Not:Otomatik mesajdır.!)
Hemen Ara