Anasayfa / Köpek Irk Özellikleri / Pug Mops Özellikleri

Pug Mops Özellikleri

 

Pug Mops

Küçük ve ilgi çekici hayvanlar kategorisi oluştururken Çin kökenli ırklar gerçekten önemli bir yere sahip olarak karşımıza çıkıyor. Son derece uysal yapısına zıt olarak inatçı kimliği ile ortaya çıkan bu alımlı ve muazzam hayvan Pug Mops, son derece zeki yapısı ve akıllı görünüşü ile birlikte öğrendiği şeyleri unutmayan bir yapıya sahiptir. Her ne kadar hareketli ve oyuncu kabiliyeti ön planda olsa bile sessizliği ile dikkat çeken bu hayvanın çok dikkatli olduğu ve kolay öğrendiği bilinmektedir. Küçük boyutlu köpek türleri içerisinde oyunculuk kabiliyeti üst düzeyde olan bu hayvanın aynı zamanda sosyal ilişkileri gerçekten üst düzeydedir ve kendini sevdiren bir yapıya sahiptir. Kaslı bir vücuda ve köşeli ayrıntılara sahip olan fiziksel yapısı ile birlikte Çin kökenli ırklar içerisinde gerçekten çok hoş bir köpek türü karşımızdadır.

Pug Mops Özellikleri

Genel olarak bir yaşam süresi olan hayvanın ortalama ömrü 12 ile 15 yıl arasında değişmektedir. Küçük sayılabilecek köpek türleri içerisinde yer alan ve kayısı rengi siyah ve gümüş rengi ile dikkat çeken bu muazzam hayvan sadakat yüksek ve dikkat çekici özellikleri ile son derece hoş bir yapıya sahiptir. Ilımlı ve akıllı olmasının yanı sıra erkeklerde yükseklik 30-36 cm dışı neredeyse 24-30 cm arasında değişkenlik göstermektedir. Ağırlık ise yine benzer bir ölçü olarak dikkat çekse de erkeklerde 6-9 kilogram dişilerde ise 6-8 kilogram aralığında değişkenlik gösteriyor. Canlı heyecanlı ve hareketli bir dost arayanlar için Pug Mops gerçekten her türlü özelliği ile bulunmaz bir tercih olarak kendini gösteriyor.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Sohbete Başla
Yağız Pet Club’a hoşgeldiniz 🐶
Size nasıl yardımcı olabiliriz? Yoğunluk nedeni ile bazen cevap süremiz gecikebiliyor beklerken instagram adresimizi ziyaret edebilirsiniz.😇 instagram.com/evcil_yavru
(Not:Otomatik mesajdır.!)
Hemen Ara