Anasayfa / Köpek Irk Özellikleri / Chow Chow Özellikleri

Chow Chow Özellikleri

 

Chow Chow

Uzakdoğu’nun bu tüylü ve şirin görünümlü köpek türü dolgun tüylü yapısı ile birlikte gerçekten çok hoş bir görüntüye sahiptir. Aile köpeği bulmak için son derece önemli özelliklere sahip olan bu muazzam köpek türü 9 ile 15 yıl arasında yaşar. Çok fazla ilgili olmayan ve kayıtsız görüntüsüyle dikkat çeken bu hayvan sessiz sakin ve bağımsız bir görüntüye sahiptir. Krem, kırmızı ve mavi, siyah renkleri ile birlikte çok hoş bir görüntüye sahip olan bu tüylü hayvan soğuk iklime uygun yapısıyla dikkat çekmektedir. Ağırbaşlı ve sakin görüntüsü ile beraber sadakatli üst düzey olan bu köpek türü aile için gerçekten çok ideal bir seçenek olarak karşımıza çıkmaktadır. Çin aslanı olarak bilinen ve görüntüsü ile beraber bu unvanı hak eden mükemmel hayvan gerçekten çok ender rastlanan köpek türlerinden biri olarak dikkat çekmektedir.

Chow Chow Özellikleri

Kabarık tüylü ve yeni görünümündeki kafa yapısı ile birlikte bir aslanı andıran Chow Chow çok dikkat çeken özel bir köpek ırkı olarak bilinmektedir. İlk ortaya çıktığı yer Çin olarak bilinen bu güzel hayvan da erkekler 25-32 kilogram dişiler ise 20-27 kilogram aralığında değişmektedir. Çok fazla iri bir yapıya sahip olmamakla beraber erkekler 48-56cm kişiler ise 46-51 cm arasında değişmektedir. Kendi yapısına uygun sakin ve sadakati üst düzey bir hayvan arayanlar için gerçekten önerilebilecek bir köpek türü olarak kendini göstermektedir. Evinde ya bahçesinde köpek beslemek isteyenler için bu mükemmel hayvanın iyi bir tercih olduğunu söyleyebiliriz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Sohbete Başla
Yağız Pet Club’a hoşgeldiniz 🐶
Size nasıl yardımcı olabiliriz? Yoğunluk nedeni ile bazen cevap süremiz gecikebiliyor beklerken instagram adresimizi ziyaret edebilirsiniz.😇 instagram.com/evcil_yavru
(Not:Otomatik mesajdır.!)
Hemen Ara