Anasayfa / Köpek Irk Özellikleri / Basset Hound Özellikleri

Basset Hound Özellikleri

 

Basset Hound

İnce uzun ve aynı zamanda kısa bedeni ile dikkat çeken hayvan cinsleri arasında çok ilgi çekici bir görüntüye sahip ırk karşımıza çıkmış durumdadır. Sadık ve hoş yapıya sahip köpek sahibi olmak isteyenler için Basset Hound gerçekten mükemmel bir tercih olarak kendini göstermektedir. Belki de köpek cinsleri arasında nezaket derecesi en yüksek olan ırklardan biri olan bu hayvan dost canlısıdır ve oldukça iyi huylu olarak kabul edilir. Biraz ısrarcı mizacı olmakla beraber sevecen yapısı gerçekten köpek beslemek için tercihte bulunacak insanlara iyi bir işaret vermektedir. Çok hoş ve ilgi çekici yapısının yanı sıra cesur tavırları bu hayvanın ilgi çekici yönü olarak dikkat çekmektedir. Sadıktır, sevimlidir ve sahibi için gerçekten çok bağlı bir yapıya sahiptir.

Basset Hound Özellikleri

Ortalama yaşam süresi 10 ile 12 yıl olarak kabul edilen Basset Hound gerçekten ev köpeği ve süs köpeği olarak adlandırılan cinsler içerisinde önemli bir yere sahiptir. 3 farklı renkten oluşan yapısının yanı sıra, kırmızı ve beyaz, siyah ve beyaz gibi renkler kahverengi ve beyaz gibi farklı desenler ve renk sonuçları ortaya koyabilir. Erkek 23-29 kilogramağırlığa ulaşırken dişiler 21-26 kg olabilir. Dişilerde 28-36 cm olan boy erkeklerde ise 30-38 cm arasında değişir. Sadakatli üst düzeyde olan Fransa ve Büyük Britanya menşei ile tanınmış olan bu hoş ve ilgi çekici hayvan köpek sahibi olmak isteyenler için gerçekten iyi bir tercih olduğuna her şekilde göstermektedir.

 

 

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Sohbete Başla
Yağız Pet Club’a hoşgeldiniz 🐶
Size nasıl yardımcı olabiliriz? Yoğunluk nedeni ile bazen cevap süremiz gecikebiliyor beklerken instagram adresimizi ziyaret edebilirsiniz.😇 instagram.com/evcil_yavru
(Not:Otomatik mesajdır.!)
Hemen Ara