Anasayfa / Köpek Irk Özellikleri / Dalmaçyalı Özellikleri

Dalmaçyalı Özellikleri

Dalmaçyalı

Görüntüsü var ne kadar av köpeğine benzese de Dalmaçyalı av köpeği olmayan ırklar arasında bulunmaktadır. Filmlere konu olmuş ve insanların her zaman dikkatini çekmiş olan bu hayvanın özellikle benekleri bu hayvanın diğerlerinden ayrılmasına neden olmaktadır. Siyah beyaz renkleri ile dikkat çeken bu muazzam hayvan gerçekten tam bir aile köpeği olma özelliğine sahiptir. Son derece enerjik yapısı ile insanların ve özellikle de çocukların dostu olan bu hayvan oyuncu kabiliyeti ile birlikte insanları etkileyen özelliğini ön plana taşınmış durumdadır. Cana yakın ve sadakati üst düzey olan bu zeki hayvan son derece dost canlısıdır ve aktif hareketleriyle birlikte yorulmayı bilmeyen bir yapıyı gözler önüne sermektedir. İyi bir dost ve sadakati üst düzey bu hayvan gerçekten aileler için iyi bir tercih olarak kendini göstermektedir.

Dalmaçyalı Özellikleri

Ortalama olarak 10 ile 13 yıl arasında yaşayan bu hayvan sadakati üst yüzeyi ve eğlenceli kimliği ile her zaman dikkat çekmeye devam etmektedir. Beyaz rengi ve siyah benekleri ile dikkat çeken bu mükemmel hayvanda erkekler 58-61 cm kişiler ise 56-58 cm arasında bir standart boy uzunluğuna sahiptir. Ağırlık konusunda ise yine erkekler daha ön planda olmak kaydıyla erkeklerde 15-32 kilogram dişilerde ise 16-24 kilogram ortalama ağırlık olarak karşımıza çıkmaktadır. İnanılmaz özelliklere sahip ve sevecen yapısıyla dikkat çeken bu güzel hayvan insanların sahip olmak isteyeceği önemli bir köpek türü olarak dikkat çekmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Sohbete Başla
Yağız Pet Club’a hoşgeldiniz 🐶
Size nasıl yardımcı olabiliriz? Yoğunluk nedeni ile bazen cevap süremiz gecikebiliyor beklerken instagram adresimizi ziyaret edebilirsiniz.😇 instagram.com/evcil_yavru
(Not:Otomatik mesajdır.!)
Hemen Ara