Anasayfa / Köpek Irk Özellikleri / Bull Terrier Özellikleri

Bull Terrier Özellikleri

 

Bull Terrier

Cins ve ilgi çekici yapısı ile birlikte çok dikkat çekici köpek türlerinden biri olarak karşımıza çıkan Bull Terrier, İngiliz Terrier ve Bulldog ile beraber Dalmaçyalı gibi pek çok farklı ırkın birleşmesiyle ortaya çıkmış bir tür olarak dikkat çekmektedir. Farklı bölgelerin geçmiş kültür ve genetik yapısını temsil etse de İngiltere’de 19 yüzyılda ortaya çıkmış olan bu hayvan türü özellikle günümüzde cins köpek besleyenler için mükemmel bir sonuç ortaya koymuştur. Çok iyi huylu bir görüntü ortaya koyan Bull Terrier eğitilebilir bir yapıya sahiptir ve gerçekten öğrenmeye açıktır. Oyun oynamaya ve öğrenmeye hevesli yapısının yanı sıra oldukça aktif bir görüntü sergileyen bu muazzam hayvan görüntüsüyle de insanlar üzerinde çok olumlu bir etki bırakmıştır. Sadık ve koruyucu yapısı ile birlikte bağlı olduğu insana sadakat gerçekten çok dikkat çekici bir hayvan olarak karşımızdadır.

Bull Terrier Özellikleri

Beyaz kırmızı ve fawn rengi ile karşımıza çıkan bu hayvanın ortalama 10 ila 14 yıl yaşadığı bilinmektedir. Ölçüler erkeklerle dişilerde aynı olmakla beraber bu yüksekliği 53-56cm kilogramağırlık aralığı ise 20-27 kg arasında değişmektedir. Oyun oynamaya oldukça hevesli olan bu hayvan ev içinde ve açık arazide hareketli bir yapıya sahiptir ve egzersizi çok sever. Son derece ilgi çekici bir yapısına ilave olarak köpek beslemek isteyen hayvan severler için ideal bir dost olarak karşımızdadır.

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Sohbete Başla
Yağız Pet Club’a hoşgeldiniz 🐶
Size nasıl yardımcı olabiliriz? Yoğunluk nedeni ile bazen cevap süremiz gecikebiliyor beklerken instagram adresimizi ziyaret edebilirsiniz.😇 instagram.com/evcil_yavru
(Not:Otomatik mesajdır.!)
Hemen Ara