Anasayfa / Köpek Irk Özellikleri / Saint Bernard Özellikleri

Saint Bernard Özellikleri

 

 

Saint Bernard

İsviçre kökenli bir köpek ırkı olmakla beraber tüm dünyada bilinen ve tanınan bir cins olarak hoş ve muazzam bir görüntü ortaya koymaktadır. Köpek türleri içerisinde en iri ırklardan biri olarak bilinen bu muazzam hayvan dostluk konusunda karakter yapısı ve olağanüstü özellikleri ile birlikte her zaman insanların sevgi ile baktığı köpek türlerinden biri olarak kendini göstermiştir. Çok iridir, güçlüdür ve hayat dolu bir yapısı ile beraber insanların her zaman dost olmaya aday köpek türleri arasında bulunmaktadır. İnanılmaz derecede nazik olan ve nezaket kuralları konusunda kabiliyeti üst düzey olan bu hayvan seveceksin yapısı ile beraber insanlar arasında gerçekten olumlu bir etki bırakmıştır.

Saint Bernard Özellikleri

Son derece sakin tavırlarıyla dikkat çeken Saint Bernard 8 ile 10 yıl arasında bir ömür yaşamaktadır. Her zaman dikkatli ve uyanık tavırları ile dikkat çeken bu hayvan dostluk kurma konusunda çok kabiliyetli bir yapıya sahiptir. Yeri bir kütlesi bulunan ve 64-120 kilogram arasında değişkenlik gösteren bu hayvan gerçekten yeridir ve güçlü bir yapıya sahiptir. Erkeklerde 70-90 cm olarak değişkenlik gösteren boy oranı dişilerde ise 65-80 cm arasında değişkenlik gösteriyor. Aile dostu ve muazzam bir köpek arkadaş isteyenler için sadakati üst düzey olan bu hayvan bağları kuvvetli ilişki için gerçekten iyi bir tercih olarak kendini göstermektedir. Kırmızı beyaz ve kahverengi tonları ile birlikte çok hoş bir görüntü ortaya koyan hayvan tüylü yapıya sahiptir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Sohbete Başla
Yağız Pet Club’a hoşgeldiniz 🐶
Size nasıl yardımcı olabiliriz? Yoğunluk nedeni ile bazen cevap süremiz gecikebiliyor beklerken instagram adresimizi ziyaret edebilirsiniz.😇 instagram.com/evcil_yavru
(Not:Otomatik mesajdır.!)
Hemen Ara