Anasayfa / Köpek Irk Özellikleri / Maltese Terrier Özellikleri

Maltese Terrier Özellikleri

 

Maltese Terrier

Oldukça önemli bir geçmişe sahip olan mucidi ve şirin köpek malta adasının 2800 yıllık cins köpeği olarak dikkat çekmektedir. Yetişkinleri dahi oldukça ufak tefek olan bu sevimli hayvan adeta bir oyuncak gibi muazzam görüntüsü ile beraber çocuklarım ve insanların en iyi dostlarından biridir. Rengi beyaz olmakla beraber gerçekten bu renk ve kabarık tüyler bu hayvana çok yakışmaktadır. Çok iyi huylu ve cüssesine rağmen korkusuz bir yapıya sahip olan Maltese Terrier aynı zamanda hayat dolu ve nezaketi üst düzey bir yapıya sahiptir. Bununla beraber çok aktif ve hareketli olan bu muazzam hayvanın sevecen ve zeki yapısı gerçekten oyuncu yönüyle birlikte bu köpeği çok daha özel hale getirmektedir. Akdeniz havzasının mükemmel görüntü sahibi hayvanı şirin ve hoş yapısı ile beraber gerçekten çok iyi bir dost ve evcil hayvan olarak dikkat çekmektedir.

Maltese Terrier Özellikleri

Ortalama yaşam süresi 12 ile 15 yıl olarak karşımıza çıkan bu muazzam hayvan inanılmaz derecede kabiliyetli ve sevecen yapısıyla dikkat çekmektedir. Erkekler ve dişiler 34 kilogram arasında bir ağırlıkla dikkat çekerken bu döngel boy oranlarında daha farklı sonuç vermektedir. Erkekler 21-25 cm dişiler ise 20-23 cm aralığında bir boya sahiptir. Tam bir süs köpeği olan bu güzel hayvan evinizde size iyi bir dost ve arkadaş olabilir. İtaatkâr ve uysal yapısının yanı sıra sadakati üst düzeyde olan bu hayvan kendini bir kahraman gibi korkusuz görmektedir. Boyutlarına göre inanılmaz cesareti ve hareketli tavırları gerçekten karşımıza mükemmel bir köpek cinsi çıkarıyor. Şirin görüntüsü ve muazzam özellikleri ile birlikte evine ve kendine dost arayanlar için mükemmel bir tercih karşımızda duruyor.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Sohbete Başla
Yağız Pet Club’a hoşgeldiniz 🐶
Size nasıl yardımcı olabiliriz? Yoğunluk nedeni ile bazen cevap süremiz gecikebiliyor beklerken instagram adresimizi ziyaret edebilirsiniz.😇 instagram.com/evcil_yavru
(Not:Otomatik mesajdır.!)
Hemen Ara