Anasayfa / Köpek Irk Özellikleri / Minyatür Schnauzer Özellikleri

Minyatür Schnauzer Özellikleri

 

Minyatür Schnauzer

Çoğu zaman bir sembol olarak kabul edilen ve insanların evde yaşaması için tercih ettiği muazzam bir cins olarak karşımıza çıkan Minyatür Schnauzer inanılmaz bir görüntüye sahiptir ve çok şirin bir hayvan olarak dikkat çekmektedir. Sanki bir oyuncak görüntüsünde olan ve oldukça nitelikli yapısıyla dikkat çeken bu mükemmel hayvan kabarık tüylü ve çok hoş görüntülü canlı olarak dikkat çekmektedir. Sahibini ve bakıcısını çok iyi bilen ve aynı zamanda sesinden tanıyan bu hayvan uzun kafa yapısı ile dikkat çekmektedir. Her ne kadar ufak tefek bir görüntü ortaya koysa da diğer cins hayvanlarla çok iyi bir ilişki kuracağını söyleyebiliriz. Oldukça yüksek enerji potansiyeline sahip olan bu hayvanın oyun konusunda da çok istekli olduğunu buradan hatırlatmak gerek. Çok fazla koruyucu özelliğe sahip olmayan bu hayvanın zeki olduğunu ve eğitim konusunda oldukça kabiliyetli bir yere sahip olduğunu söylemek gerekiyor.

Minyatür Schnauzer Özellikleri

Orta boy bir köpek ırkı olmakla beraber görüntüsü gerçekten çok etkileyicidir ve öğrenme kabiliyeti insanlar her zaman kendine hayran bırakmıştır. Sahibiyle zaman geçirmek konusunda çok istekli olan hayvan gerçekten itaatkâr ve sadık bir köpek cinsi olarak bilinmektedir. 13 ile 15 yıl yaşam süresi olan bu hayvan erkeklerde 43-51 cm dişilerde ise yine aynı şekilde 43-51 cm yüksekliğe ulaşabilir. Ağırlık ise ortalama olarak yine erkeklerden ve dişilerde aynı çizgiyi göstermektedir. 16-20 kilogram arasında değişen ağırlıkla beraber gerçekten size bağlı ve enerji düzeyi yüksek bir arkadaş istiyorsanız Minyatür Schnauzer bunun için biçilmiş kaftan gibidir.

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Sohbete Başla
Yağız Pet Club’a hoşgeldiniz 🐶
Size nasıl yardımcı olabiliriz? Yoğunluk nedeni ile bazen cevap süremiz gecikebiliyor beklerken instagram adresimizi ziyaret edebilirsiniz.😇 instagram.com/evcil_yavru
(Not:Otomatik mesajdır.!)
Hemen Ara