Anasayfa / Köpek Irk Özellikleri / Border Collie Özellikleri

Border Collie Özellikleri

 

Border Collie

İskoçya ve İngiltere de 300 yıllık bir geçmişe sahip olan bu olağanüstü çoban köpeği, çok zeki ve sadakat yüksek bir köpek ırkı olarak dikkat çekmektedir. Özellikle eğitim konusunda oldukça önemli alt yapıya sahip olan bu köpek türü pek çok yerde kabiliyeti ile ödül alan bir köpek cinsi olarak dikkat çekmektedir. 10 ile 17 yıl arasında yaşayan bu muazzam hayvan, hevesli olduğu gibi zekâsı ile de gerçekten insanları hayrete düşürmüş durumdadır. Oldukça atik ve enerjik yapısı ile dikkat çeken bu hayvan öğrenmeye çok heveslidir ve ısrarcı yapısı ile birlikte kabiliyetlerini kullanmak için her zaman istekli bir yapıyı ortaya koymaktadır. Her ne kadar çoban köpeği olarak yıllarca kullansa bile köpek ırkları arasında bilinen en zeki türlerden biri olarak dikkat çekmektedir.

Border Collie Özellikleri

Karakter olarak çok ilginç özelliklere sahip olan Border Collie güçlü ve aynı zamanda zeki bir hayvan olarak bilinmektedir. Siyah beyaz ve kaplan desenli özelliğinin yanı sıra kırmızı ve mavi lila renkleri ile çok hoş bir görüntü ortaya koymaktadır. Erkeklerde 14-20 kilogramağırlığında değişen ağırlık, dişilerde ise 12 ile 19 kilogram arasında değişkenlik göstermektedir. Erkeklerde 48-56cm dişilerde ise 46-53 cm arasında boy oranı ortalama bir özellik olarak dikkat çekmektedir. İrlanda,İngiltere, İskoçya ve Birleşik Krallık anavatanı olarak bilinen bu muazzam köpek cinsi, sadakat ve üst düzey ve kabiliyeti yüksek köpek cins olarak dikkat çekmektedir. Eğitici kabiliyeti ile sürekli gelişen ve insanları şaşırtan köpek cinsi çoğu zaman yarışmalara katılarak ödüller almıştır.

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Sohbete Başla
Yağız Pet Club’a hoşgeldiniz 🐶
Size nasıl yardımcı olabiliriz? Yoğunluk nedeni ile bazen cevap süremiz gecikebiliyor beklerken instagram adresimizi ziyaret edebilirsiniz.😇 instagram.com/evcil_yavru
(Not:Otomatik mesajdır.!)
Hemen Ara