Anasayfa / Köpek Irk Özellikleri / Amerikan Cocker Özellikleri

Amerikan Cocker Özellikleri

Amerikan Cocker

1800’lü yıllarda İngiltere’den Amerika’ya getirilmiş olan bu köpek ırkı, gerçekten çok hoş görüntüsüyle dikkat çekmektedir. Ev köpeği ve süs köpeği olarak tercih edilecek bu muazzam cins zaman içerisinde tüyleri kısalmış ve ortama uyum sağlamıştır. Ortalama olarak 12 ile 15 yıl kadar yaşayan bu hayvanın Amerika birleşik devletleri vatanı olarak kabul edilmektedir. Görüntü itibariyle çok hoş özelliklere sahip olan bu muazzam köpek oldukça sosyal ve sakin bir yapıya sahiptir. Cana yakın ve sempatik tavırlarıyla dikkat çeken Amerikan Cocker sadakat yönünden gerçekten sahibinin gözünün içine bakan bir yapıya sahiptir. Her ne kadar fiziksel özellikleri çok yeterli olmasa da cesur yapısı ile birlikte koruma içgüdüsü bu hayvanı gerçekten çok özel bir yere getirmiştir.

Amerikan Cocker Özellikleri

Siyah rengi ve kahverengi tonları ile dikkat çeken bu muazzam hayvan, gümüş rengi ile yine çok hoş bir görüntü ortaya koymaktadır. Sarkık kulakları ve uzun tüyleri ile birlikte son derece eğlenceli bir görüntü ortaya koyan bu muazzam hayvan Amerikan Cocker ,özellikle çocuklarla çok iyi geçinmektedir. Erkeklerde 7-14 kilogramağırlığında ortalama olarak karşımıza çıkarken dişilerde de yine 7-14 kilogram standart gibi bir sonuç ortaya koymaktadır. Erkeklerde 37-39 cm dişilerde ise 34-37 cm boy oranı olarak dikkat çekmektedir. Bakımlı bir şekilde hayatını sürdürdüğü zaman 15 yıla kadar yaşayan bu hayvanlar özellikle insanların evinde beslemek için tercih ettiği mükemmel bir köpek cinsi olarak dikkat çekmektedir.

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Sohbete Başla
Yağız Pet Club’a hoşgeldiniz 🐶
Size nasıl yardımcı olabiliriz? Yoğunluk nedeni ile bazen cevap süremiz gecikebiliyor beklerken instagram adresimizi ziyaret edebilirsiniz.😇 instagram.com/evcil_yavru
(Not:Otomatik mesajdır.!)
Hemen Ara