Anasayfa / Köpek Irk Özellikleri / Labrador Retriever Özellikleri

Labrador Retriever Özellikleri

Labrador Retriever

Orta boylu bir köpek türü olmakla beraber sarkık kulaklarıyla dikkat çeken Labrador Retriever sadakat ve üst düzeyde ve cana yakın bir hayvan olarak bilinmektedir. Çevik ve güçlü yapısının yanı sıra sakinliği asla elden bırakmayan bu mükemmel hayvan oldukça nezaketli bir yapı ile beraber insanların tercih ettiği dostlardan biri olarak kendini göstermiştir. Köpek sadakati insanlar için gerçekten çok önemlidir ve bu köpek cinsi bu özellikleri taşıyarak her zaman insanların yanında olmaya devam etmiştir. Ortalama olarak 10 ile 14 yıl yaşayan bu köpek, çikolata rengi, sarı ve siyah rengi ile birlikte oldukça hoş ve ilgi çekici bir görüntü ortaya koymaktadır. Öğrenmeye açık ve zekâsını en iyi şekilde kullanan bu muazzam köpek eğitilebilirlik seviyesi ile birlikte insanların bu konuda önemli bir tercihi olmuştur. Özellikleri gerçekten dikkat çeken ve nitelikli bir hayvan olarak karşımıza çıkan bu cins seveceksin yapısıyla insanların gözde dostlarından biridir.

Labrador Retriever Özellikleri

Dişiler 25-32 kilogram arasında değişirken erkekler 29-36 kilogram aralığında bulunmaktadır. Yine boy olarak erkekler 57-62 cm kişiler ise 55-60 cm yüksekliğe sahiptir. Çok sayıda farklı özelliği ile insanların tercih ettiği bir dost olarak karşımıza çıkan Labrador Retriever gerçekten önemli özelliklere sahiptir ve pek çok insan bu özellikler ile beraber bu hayvanı yanında istemektedir. Eğer iyi ve sadık bir köpeğe sahip olmak istiyorsanız burada karşınıza çıkan cinsler içerisinde bu köpek türü ideal bir seçenek olarak kendini göstermektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Sohbete Başla
Yağız Pet Club’a hoşgeldiniz 🐶
Size nasıl yardımcı olabiliriz? Yoğunluk nedeni ile bazen cevap süremiz gecikebiliyor beklerken instagram adresimizi ziyaret edebilirsiniz.😇 instagram.com/evcil_yavru
(Not:Otomatik mesajdır.!)
Hemen Ara