Anasayfa / Köpek Irk Özellikleri / Yorkshire Terrier Özellikleri

Yorkshire Terrier Özellikleri

 

Yorkshire Terrier

Oldukça hoş ve dikkat çekici görüntüye sahip hayvanlardan biri de Yorkshire Terrier olarak karşımıza çıkmaktadır. Kendinden beklenenden çok daha fazla oyunculuk özelliği taşıyan bu hayvan en iyi dost olarak çocukları kendine tercih etmektedir. Her ne kadar yabancılarla mesafeli bir ilişki ortaya koysa da zaman içerisinde eğitim aldığı zaman sosyal yönü çok daha fazla ön plana çıkmaktadır. Çok fazla güçlü ve atletik olmadığı için koruyucu özelliğinin de çok fazla iyi olmadığını söylemek mümkün olacaktır. Yine de görüntüsü ve sadakat düzeyi ile birlikte özellikle cins köpek arayışı içerisinde olanlar için mükemmel bir tercih olduğunu her şekilde göstermektedir. Cüssesine bakıp aldanmamak gerekir ve inanın muharrem göründüğünden çok daha cesur bir yapıya sahiptir.

Yorkshire Terrier Özellikleri

Sıcak havayı seven ve soğuktan çabuk etkilenen bir köpek türü olan Yorkshire Terrier ortalama olarak 12 ile 15 yıl arasında yaşanmaktadır. Erkeklerde ve dişilerde yükseklik 15 18 cm arasında değişmektedir. Ağırlık ise yine erkeklerde ve dişilerde 2-3 kilogram arasında değişmektedir. Mahzun bakışı ve sevecen yapısı ile birlikte özellikle ev içerisinde kendine dost arayanlar için mükemmel bir tercih olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Kendine dost olarak köpekleri tercih ediyor ve bunun gerçekten çok fazla sebebi var. Cana yakın hareketli ve sadakati üst düzey olan Yorkshire Terrier bunun için gerçekten mükemmel bir örnek ortaya koymaktadır.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Sohbete Başla
Yağız Pet Club’a hoşgeldiniz 🐶
Size nasıl yardımcı olabiliriz? Yoğunluk nedeni ile bazen cevap süremiz gecikebiliyor beklerken instagram adresimizi ziyaret edebilirsiniz.😇 instagram.com/evcil_yavru
(Not:Otomatik mesajdır.!)
Hemen Ara