Anasayfa / Köpek Irk Özellikleri / Sibirya Kurdu Özellikleri

Sibirya Kurdu Özellikleri

 

 

Sibirya Kurdu

Çok asil görünüşe sahip olan haseki olarak bilinen bu muazzam hayvan yıllardan beri sağlıklı bir şekilde kızak çekmesi ile bilinir. Karlı ve soğuk bölgelerde yaşamaya müsait olan uzun tüylü hayvan gerçekten tam bir insan dostudur ve önemli özelliklere sahiptir. Her ne kadar görüntü olarak etkileyici bir yapıya sahip olsa bile nezaketi gerçekten çok üst düzeydedir. Çabuk öğrenme kabiliyeti olan ve eğitim konusunda avantajlı olan bu hayvanın oldukça zeki ve akıllı bir yapıya sahip olduğu bilinmektedir. İnsanlarla ilişkisi son derece iyi olan bu muazzam hayvanın dost canlısı ve canayakın tavırları gerçekten dikkat çekmektedir. Tüyleri duruşu ve bakışları çok etkileyici olan bu muazzam hayvan olan Sibirya Kurdu gerçekten insanların yıllardan beri dost olmayı sürdürmüştür.

Sibirya Kurdu Özellikleri

Siyah alacalı beyaz ve bronz renkleri ile birlikte bakır rengi ve gümüş rengi bu hayvanın çok türlü renk seçenekleri içerisinde bize fikir vermektedir. Beni zamanda kahverengi ve kırmızı gibi renk tonları ile birlikte Sibirya Kurdu 12 ile 15 yıl hayat yaşayan ortalama bir ömre sahiptir. Dişilerde 50-56 cm erkeklerde ise 54-60 cm boy uzunluğu ortalama bir ölçü olarak dikkat çekmektedir. Ağırlık konusunda ise dişiler 16-23 kilogram ve erkek verirse 20-27 kilogram arasında değişkenlik göstermektedir. Güçlü yapısı ve atik özellikleri ile dikkat çeken bu muazzam hayvan insanların her zaman ideal dostlar arasında bulunan bir hayvan türü ve köpek ırkı olarak dikkat çekmektedir. Kim yönü ön planda olan sadakati yüksek hayvan iyi bir insan dostudur.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Sohbete Başla
Yağız Pet Club’a hoşgeldiniz 🐶
Size nasıl yardımcı olabiliriz? Yoğunluk nedeni ile bazen cevap süremiz gecikebiliyor beklerken instagram adresimizi ziyaret edebilirsiniz.😇 instagram.com/evcil_yavru
(Not:Otomatik mesajdır.!)
Hemen Ara