Anasayfa / Video / Beagle Yavruları video

Beagle Yavruları video

Köpek Bakımı

Köpek beslemek ve bir dost kazanmak isteyen insanlar için sayısız fırsat şekli var. Özellikle istediğiniz türde bir köpek sahibi olabilir ve onu yavru olarak alabilirsiniz. Bu andan itibaren köpek bakımı konusunda mutlaka sizin de dikkat etmeniz gereken çok önemli hususlar bulunmaktadır. Herhangi bir yavru köpeği ilk aldığınız zaman öncelikle olarak bir veteriner ile iletişim kurmalısınız. Kimi zaman randevu kimi zaman da direkt olarak yapacağınız başvurular ile birlikte, köpeğin gerekli bakım ihtiyaçlarının zamanında karşılayabilirsiniz.

Gerek aşılar olsun gerekse de hastalık muayene kontrolleri ile birlikte, köpeğinizin bundan sonraki süreçte daha sağlıklı olmasını isteyebilirsiniz. Aslında köpeğiniz sağlıklı olduğu zaman bu bir şekilde sizin de sağlıklı olmanız anlamına gelecektir. Daha sonraki süreçte köpek eğitimi büyük önem taşımaktadır. Eğitim süresince yapmanız gereken uygulamalar bulunmaktadır. Gerek tuvalet bilgisi gerekse de temizlik ve diğer konularda köpeklerin eğitime ihtiyacı vardır. Sağlıklı ve düzenli bir eğitim ile birlikte, köpeğinizin iyi bir ortamda uyumlu bir şekilde yaşaması ve mümkün hale getirebilirsiniz.

Köpeğinizi asla uzun süre yalnız bırakmayın. Hele ki yavru köpekler bu gibi durumlarda, endişe duyar, korkar ve etrafına rahatsızlık verir. Genellikle etrafı kirletme ve eşyalara zarar verme gibi durumlar köpeklerin yalnız kaldığı dönemlerde olur. Her ne şekilde evden uzaklaşacaksanız, köpeğiniz için bir çözüm bulmalısınız. Aksi takdirde bu hem sizin için hem de köpeğiniz için çok iyi bir durum olmayabilir. Genel anlamda köpek bakımının çok değişik başlıkları bulunmaktadır. Eğer ciddi olarak köpek beslemeyi düşünüyorsanız, bu konudaki araştırmalar sizi doğru bilgiye götürecektir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Sohbete Başla
Yağız Pet Club’a hoşgeldiniz 🐶
Size nasıl yardımcı olabiliriz? Yoğunluk nedeni ile bazen cevap süremiz gecikebiliyor beklerken instagram adresimizi ziyaret edebilirsiniz.😇 instagram.com/evcil_yavru
(Not:Otomatik mesajdır.!)
Hemen Ara