Anasayfa / Köpek Irk Özellikleri / Fransız Bulldog Özellikleri

Fransız Bulldog Özellikleri

Fransız Bulldog

Dikkatli ve çok meraklı yapısıyla dikkat çeken iyi bir köpek türü olan Fransız Bulldog oyuncu kimliği ile beraber gerçekten çok meraklı ve dikkat çekici bir köpek türü olarak kendini göstermektedir. Ortalama olarak 10 ile 12 yıl arasında yaşayan bu köpek gerçekten bir kedi gibi fare avlayan son derece ilginç bir yapıya sahiptir. Oldukça sabırlı ve atletik yapısı ile neşeli bir görüntü ortaya koyan bu ufak tefek köpek türü oldukça sevecen ve hoş bir yapıya sahiptir. Uysal ve hayat dolu görüntüsünün arkasında aslında son derece sosyal bir hayvan bulunmaktadır. Eğitime son derece müsait olan bu mükemmel hayvan seçeneği gerçekten insanların iyi dostlarından biri olarak dikkat çekmektedir. Orta boy bir köpek olmakla beraber ufak tefek yapısının yanı sıra güçlü ve azimli yapısı gerçekten ilgi çekici bir özelliği olarak dikkat çekmektedir.

Fransız Bulldog Özellikleri

Her an harekete geçmeye hazır bir görüntü ortaya koyan Fransız Bulldog yüksekliği erkeklerde 23-30 cm dişilerde ise yine aynı şekilde 23-30 cm aralığındadır. Ağırlık ise erkeklerde ve dişilerde 9-13kilogram olarak değişmektedir. Oyunculuk kabiliyetin üst düzey olan ve başkalarıyla çok iyi geçinen bu hayvan çocuklarla da gerçekten iyi bir arkadaşlık kurar. Kabiliyeti ve fiziksel özellikleri ile birlikte koruma özelliğinin çok fazla iyi olmadığını söyleyebiliriz. Yine de eğitilebilir durumu ile birlikte pek çok şeyi öğrenmeye hazır olan bu hayvan tam bir aile dostu olarak iyi bir tercih olduğunu göstermektedir. Şirin ve heyecanlı aynı zamanda sevgi dolu bir dost sahibi olmak isteyenler için bu köpek türü iyi bir tercih olarak karşımıza çıkıyor.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Sohbete Başla
Yağız Pet Club’a hoşgeldiniz 🐶
Size nasıl yardımcı olabiliriz? Yoğunluk nedeni ile bazen cevap süremiz gecikebiliyor beklerken instagram adresimizi ziyaret edebilirsiniz.😇 instagram.com/evcil_yavru
(Not:Otomatik mesajdır.!)
Hemen Ara