Anasayfa / Beagle / Elizabeth Beagle Yavrusu

Elizabeth Beagle Yavrusu

Köpekler Hakkında Bilgiler

Sahibine çok sıkı bir şekilde bağlı olan hayvanlardan biri de köpek olarak karşımıza çıkmaktadır. Özellikle sadakati yüksek olan bu hayvanlar, insanların gerçekten önemli bir dostu gibidir. Ortalama olarak 15 ila 20 yıl arasındaki köpek ömrü, bu yılları beraber geçireceğinizin habercisidir. Dünyanın değişik yerlerinde iklime uyum sağlamış olan köpek türleri, farklı cins özelliklerini en iyi şekilde ortaya koymaktadır. Soğuk bölgelerde tüylü hayvanlar karşımıza çıkarken, sıcak iklimlerde nispeten hayvan tüyünün daha az olduğunu söyleyebiliriz.

Soğuk iklimde yaşayan Sibirya Kurdu ve SaintBernard köpek cinsi burada gerçekten iyi bir örnek olarak karşımıza çıkmaktadır. Bulunduğu ortama uyum sağlaması ile bilinen köpek türleri, her şekilde insanlarla uyumlu bir dostluk kurma konusunda çok beceriklidir. Çoğu zaman kendini bir koruyucu olarak kabul ettirmiş köpek türleri karşımıza çıkmaktadır. Özellikle çoban köpeği olarak bildiğimiz türler, hem sürü yönlendirme hem de takip etme konusunda önemli bir kabiliyete sahiptir. Aynı zamanda kurt saldırılarına karşı sürüyü koruyan pek çok farklı köpek cinsi olduğunu biliyoruz.

Ev ortamında yaşamaya daha uygun köpek cinsleri var. Daha ufak tefek yapıya sahip olan bu cinsler ise boyutuna bakmadan gerçekten yine koruyucu ve sahiplenici etkiyi elden bırakmıyor. Pek çok yerde ve farklı ortamda yaşamaya alışkın olan köpek türleri, ortak noktada buluşuyor ve insan dostu olarak dikkat çekiyor. Sevimli, mütevazı ve masum yapısı ile birlikte pek çok değişik köpek türünün, insanlar için iyi bir dost olarak kabul edilmesi gerekmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Sohbete Başla
Yağız Pet Club’a hoşgeldiniz 🐶
Size nasıl yardımcı olabiliriz? Yoğunluk nedeni ile bazen cevap süremiz gecikebiliyor beklerken instagram adresimizi ziyaret edebilirsiniz.😇 instagram.com/yagiz_petclub
(Not:Otomatik mesajdır.!)
Hemen Ara