Anasayfa / Maltipoo / Evcil Yavru Maltipoo

Evcil Yavru Maltipoo

Maltipoo

Yine çok hoş görüntüsü ve muhteşem şirin yapısı ile birlikte adeta oyuncakçı dükkânından dışarı çıkmış ve canlanmış büyük köpek cinsi karşımızda bulunmaktadır. Çok fazla enerjik olmasa bile yine de hareketli sayılabilecek olan Maltipoo çok fazla egzersiz ihtiyacı duymayan muazzam bir köpek türüdür. Ufak tefek ve düz sesi küçük bir hayvan olduğu gibi koruma özelliği yine buna bağlı olarak çok yüksek değildir. Kendisi gibi diğer ev hayvanları ile çok muazzam bir ilişki kurabilen bu güzel hayvan çocuklarla ve yabancılarla iyi geçinen bir özelliğe sahiptir. Oyun oynamayı sever ve insanlarla kurduğu etkileşimi canlı tutmak ister. Güzel ve inanılmaz derecede sevimli olan bu muazzam hayvan küçük boy bir köpek türü olarak aileler için ve aynı zamanda onların çocukları için iyi bir seçenek olarak dikkat çekmektedir.

Maltipoo Özellikleri

Özellikle iyi bir ortamda yaşadığı zaman ortalama 11 ila 13 yıl ömre sahip olan bu şirin ve güzel hayvan, ufak tefek fakat oldukça hareketli bir yapıya sahiptir. Boyutuna göre inanılmaz derecede cesaret sahip olan bu hayvan tüy dökme dediği için ya da çok az tüy döktüğü için evde en ideal bir hayvan seçeneği olarak dikkat çekmektedir. Erkekler 15-38cm dişiler ise yine aynı şekilde 15-38 cm aralığında yüksekliğe sahiptir. Ağırlık ise yine erkeklerde ve dişilerde ortalama olarak 2-7 kilogram arasında değişmektedir. Öğrenme hevesi üst düzey olan ve kabiliyeti yeterli olan bu muazzam köpek türü malta adasının bu familyaya kattığı cinslerden biri olarak dikkat çekmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Sohbete Başla
Yağız Pet Club’a hoşgeldiniz 🐶
Size nasıl yardımcı olabiliriz? Yoğunluk nedeni ile bazen cevap süremiz gecikebiliyor beklerken instagram adresimizi ziyaret edebilirsiniz.😇 instagram.com/evcil_yavru
(Not:Otomatik mesajdır.!)
Hemen Ara