Anasayfa / Köpek Irk Özellikleri / Jack Russell Özellikleri

Jack Russell Özellikleri

Jack Russell

Bir terrier cinsi olan Jack Russell, Parson Jack Russell terrier olarak tanınan bir köpek türü şeklinde karşımıza çıkmaktadır. Görüntü olarak son derece hoş ve dikkat çekici olan bu muazzam köpek sadakati üst düzeydedir ve oyun meraklısı olarak dikkat çekmektedir. Aileler için belki de en iyi hayvan dostu olarak kabul edilecek köpek cinsleri arasında bu cins gerçekten önemli bir yere sahiptir. Ufak tefek bir köpek cinsi olmakla beraber eğitim konusunda gerçekten öğrenmeye açık bir yapısı vardır. Sevecen ve heyecanlı olarak dikkat çeken bu köpeğin inanılmaz derecede cesaretli olması gerçekten ilginç bir durumdur. İnsanlarla ve çocuklarla çok iyi geçinen bu hoş ve ilgi çekici köpek türü aynı zamanda kendi hemcinsleriyle de olumlu bir iletişim kurmaktadır. Ev ve bahçe gibi alanlarda rahatlıkla ailenizin bir feride olmasını istediğiniz köpek türü size eşlik edecek bir arkadaşlık etmeye devam edecektir.

Jack Russell Özellikleri

Ortalama ömrü 13 ile 16 yıl arasında değişen bu hayvan, erkeklerde ve dişilerde birbirine benzer özellikler göstermektedir. 6.4-8,2 kilogram ağırlık yetişkinler için ortaya çıkarken bu ise 25-38 cm olarak ortalama bir ölçü ortaya koymaktadır. Son derece enerjik ve atletik yapısı ile bilinen bu muazzam hayvanın, kahve tonları, siyah ve beyaz rengi alaca bir görüntü ortaya koymaktadır. Eğer evinizde size sadık ve hareketli bir üye olsun istiyorsanız, bu köpek aileniz için gerçekten ideal bir tercih olacaktır. Zekidir ve inatçı yapısı ile beraber sizi eğlendirecek yönleri ve plandadır.

 

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Sohbete Başla
Yağız Pet Club’a hoşgeldiniz 🐶
Size nasıl yardımcı olabiliriz? Yoğunluk nedeni ile bazen cevap süremiz gecikebiliyor beklerken instagram adresimizi ziyaret edebilirsiniz.😇 instagram.com/evcil_yavru
(Not:Otomatik mesajdır.!)
Hemen Ara