Anasayfa / Pomeranian Boo / Pomeranian boo dog yavruları

Pomeranian boo dog yavruları

Köpek Eğitiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Köpekler ile ilk karşılaştığınız andan itibaren karşılıklı sevgi ve dostluğa dayalı bir ilişki ortaya çıkabilir. Elbette ki bu süreçleri daha sorunsuz atlatmak için, eğitim konusuna dikkat etmek gerekiyor. Eğitimli köpekler gerçekten toplum için faydalı unsurlardır. İlk iletişimi koku ile elde etmiş olan köpekler, daha sonraki süreçte sizi takip edecek ve sizin direktiflerinize uyumaya devam edecektir.

Düzenli bir eğitimle birlikte köpeğinizin çok sağlıklı bir bünye ve ruh haline sahip olmasını sağlayabilirsiniz. İlk önce doğru tercih önemlidir. Pek çok köpek cinsi bulunmakla beraber, sizin burada yapacağınız tercihler büyük önem taşımaktadır. Eğitimin temel aşamalarından biri de temizlik konusuna dikkat etmektir. Özellikle banyo alışkanlığı ve tuvalet alışkanlığı gibi konularda vereceğiniz eğitim, bundan sonraki süreçte ilişkinizin çok daha iyi bir yere götürecektir. Yürüyüş, egzersiz ve buna benzer etkinlikler ile birlikte, köpeğiniz ile aranızdaki bağı daha da güçlendirebilirsiniz. Uygun ortam şartları olduğu zaman, uzun süreli sokakta kalmak ve egzersiz yapmak gerçekten köpeğiniz için iyi olabilir. Aslında rutin olarak kabul ettiğiniz bu hizmetlerin, pek çok günde yapılması önemlidir.

Köpeğinizi ne arabada ne de evde yalnız bırakmamaya dikkat edin. Evde yalnız bıraktığınız zaman korkuya kapılan köpek etrafına zarar verebilir. Diğer bir şekilde gölgede bile olsa arabada kendi başına köpekleri bırakmak gerçekten büyük bir risk oluşturabilir. Hava şartları ve değişik etkenlerle birlikte, köpeğinizin zarar görmesini istemezsiniz. Köpek egzersizini takip ettiğini süreçlerde yanınızda su taşımanız önemlidir. Yürüyüş esnasında ona su desteği verdiğiniz zaman, hem onun ihtiyacını karşılamış olursunuz hem de güvenini kazanmış olursunuz. Karşılıklı olarak samimiyeti oluşturduğunuz ortamlarda, eğitim sürecinin gerçekten çok büyük önemi olduğunu buradan belirtmek isteriz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Hemen Ara
Sohbete Başla
Yağız Pet Club’a hoşgeldiniz 🐶
Size nasıl yardımcı olabiliriz? Yoğunluk nedeni ile bazen cevap süremiz gecikebiliyor beklerken instagram adresimizi ziyaret edebilirsiniz.😇 instagram.com/yagiz_petclub
(Not:Otomatik mesajdır.!)