Anasayfa / Genel / Pug Mops

Pug Mops

Pug Mops Bakım Ve Eğitim

Bu hayvan gerçekten bakım konusunda dikkat istiyor. Kauçuk bir fırça ile birlikte yapacağınız temizlik, düzenli ve periyodik olarak gerçekleşmelidir. Yüzlerdeki buruşukluk için farklı bir losyon uygulaması ortaya çıkmıştır. Son derece dikkatli bir şekilde bakım yapılması gerekir ve kullanılan malzemeler, burada çok değişken olarak karşımıza çıkmaktadır. Ortalama ömür süresi 12 ile 15 yıl arasında değişkenlik gösterirken, insanların bu konudaki bakım kabiliyeti gerçekten bu süreci belirleme ortasında önemlidir.

Sakin ve uyumlu sosyal yapısı ile dikkat çeken bu hayvanlar, sahibine gerçekten çok düşkündür. Özellikle de eğitim sürecinde, bu hayvanlar için çok dikkatli olmak gerekmektedir. Nezaket ve kibarlık konusunda inanın bu hayvanın önemli bir beklentisi vardır. Sahibinin ses tonunu çok iyi algılar ve buna göre tavır gösterir. Bazen inatçı olabilmekle beraber eğitimi yapıldıktan sonra gerçekten itaat oranı yüksektir ve iyi bir dost olarak sadakati üst düzeyde bir sonuç ortaya koymak durumundadır. Şeklinden anlaşılacağı gibi enerji düzeyi oldukça düşük bir hayvan türüdür. Çok fazla egzersize ihtiyaç duymaz fakat oyunculuk kabiliyeti üst düzeyde olarak karşımıza çıkmaktadır. Başka çocuklarla ve başka köpeklerle iyi geçinen bu hayvan türü, eğitim konusunda biraz sorun çıkarabilir. Yine de ısrarcı olmak ve sabırlı olmak eğitim seviyesinin başarılı olması için gerçekten büyük önem taşımaktadır.

Sahibinin hem ses tonunda hem de davranışlarına duyarlıdır. Beklenmedik bir durum halinde veya endişe verici bir durum ortaya çıktığında, sahibinin dokunuşu bu hayvan için gerçekten rahatlatıcı bir etki gözler önüne sermektedir. İlginç tüy yapısı ve muazzam şekli ile birlikte, gerçekten küçük köpek türleri içerisinde Pug Mops çok özel bir yeri elde etmiştir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Hemen Ara
Sohbete Başla
Yağız Pet Club’a hoşgeldiniz 🐶
Size nasıl yardımcı olabiliriz? Yoğunluk nedeni ile bazen cevap süremiz gecikebiliyor beklerken instagram adresimizi ziyaret edebilirsiniz.😇 instagram.com/yagiz_petclub
(Not:Otomatik mesajdır.!)