Anasayfa / Toy Poodle / Toy Poodle ilanlarımız

Toy Poodle ilanlarımız

Köpek Eğitimi

Evinizde bahçenizde veya yakın çevrenizde bir hayvan dost edinmek istiyorsanız, köpekler bunun için en iyi tercihlerden biridir. Akıllı, girişken ve eğitime uygun yapısı ile birlikte insanlarla köpeklerin ilişkisinin çok iyi yönde gelişim gösterdiğini söyleyebiliriz. Buradaki alışkanlıklar önemli olduğu gibi, eğitim konusunda en önemli ve hassas konulardan biri egzersiz konusudur.

Köpeğiniz hareket etmeyi çok seviyordur. Bu hareket kısıtlandığı zaman gerçekten onun fazla mutlu olma ihtimali yoktur. Bu sebeple ilk olarak egzersiz konusunda yapacağınız çalışmalara dikkat etmek gerekiyor. 45 dakikalık bir yürüyüş günlük rutin olarak uygulanması gereken bir uygulama gibi karşımıza çıkmaktadır. Eğer yürüyüşü beraber gerçekleştirirseniz, bu köpekle aranızda iyi bir bağ oluşmasına katkı sağlayacaktır.Eğitim konusunda yalnızca siz değil tüm aile bireylerinin dikkatli olması çok önemlidir. Belli birtakım kurallar ve eğitim konusu belirlediğiniz andan itibaren, bu konulara herkesin uygun davrandığından emin olmalısınız.

 Köpeğinize sevgi gösterirken belli bir ölçüye dikkat etmelisiniz. Bu ölçüyü kaçırdığını zaman köpeğiniz iyi ile kötü arasında ayrım yapmakta zorlanabilir. Kafası karışan köpek hangisi iyi hangisi kötü ayırt edemez ve davranışlarını çok sağlıklı bir şekilde ortaya koyamaz. Doğru bir davranıştan sonra yapacağınız sevgi gösterisi ile birlikte onların eğitimine önemli derecede katkı sağlamış olursunuz. Belli birtakım kurallara düzenli şekilde uyuduğun zaman köpek eğitimi konusunda çok önemli bir mesafe kat etmiş olursunuz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Hemen Ara
Sohbete Başla
Yağız Pet Club’a hoşgeldiniz 🐶
Size nasıl yardımcı olabiliriz? Yoğunluk nedeni ile bazen cevap süremiz gecikebiliyor beklerken instagram adresimizi ziyaret edebilirsiniz.😇 instagram.com/yagiz_petclub
(Not:Otomatik mesajdır.!)