Anasayfa / Pug Mops / Bursa Pug Yavrusu

Bursa Pug Yavrusu

Pug Mops

Özellikle hayvan türlerini yakından incelerken, Uzakdoğu kökenli olanlar için ayrı bir parantez açmak gerekiyor. Kırışık yüzü ve basık burun yapısı ile birlikte bir süs köpeği olarak karşımıza çıkan Pug Mops, sarmal bir kuyruk yapısı ile dikkat çekmektedir. Oldukça kaslı ve dik görüntüye sahip olan vücut yapısı ile beraber, gerçekten kendi türüne özgün bir görüntü ortaya koymak durumundadır.

Küçük boyu ve ufak tefek yapısına rağmen oldukça güçlü olan bir hayvan burada karşımıza çıkmaktadır. Koruma özelliği ön planda olan bir hayvan türünün, kahverengi, siyah ve gümüş rengi yapısı gerçekten ilgi çekici bir görüntü ortaya koymak durumundadır. Erkeklerde 30 cm olan boy yüksekliği, dişilerde 30 cm olarak dikkat çekmektedir. Çin kökenli bu muazzam köpek türü, ılımlı ve uysal yapısıyla dikkat çekmektedir. Oldukça sosyal olan bu hayvanlar oyuncu özellikleri ile beraber kendine özgü bir görüntü ortaya koymak durumundadır. Her ne kadar çok akıllı görünse de bazı durumlarda bu hayvanlar inatçı olabilmektedir.

Pug Mops son derece sessiz yapısıyla dikkat çekmektedir. Özellikle de dikkatli tavrı ile birlikte çevresi için bir güven oluşturmuş ve insanlarla ilişkisini bu şekilde çok iyi geliştirmiştir. Sakin ve sessiz bir hayvan olsa bile sahibi tarafından ilgi bekleyen bir hayvan türüdür. Eğer bu köpeğe sahibi ilgi göstermezse ve hayvan ihmal edilirse, kıskançlık etkisi ortaya çıkabilir. Sahibinin hemen başında olmak isteyen bu hayvanlar hırıltılı bir horlama özelliğine sahiptir. Yine de kendine özgü yapısı ile birlikte pek çok insan için iyi bir dost ve sevimli bir arkadaş tercihi olarak kendini göstermektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Sohbete Başla
Yağız Pet Club’a hoşgeldiniz 🐶
Size nasıl yardımcı olabiliriz? Yoğunluk nedeni ile bazen cevap süremiz gecikebiliyor beklerken instagram adresimizi ziyaret edebilirsiniz.😇 instagram.com/yagiz_petclub
(Not:Otomatik mesajdır.!)
Hemen Ara