Anasayfa / Maltese Terrier / Maltese Terrier Yavru ilanı

Maltese Terrier Yavru ilanı

Köpek Beslenmesi

Bir köpek bakımını üstlendiğiniz zaman onun bütün ihtiyaçlarını karşılamalısınız. Özellikle de zaruri ihtiyaçlar içerisinde beslenmenin çok ayrıcalıklı bir yeri vardır. Son derece uzman olan kişiler tarafından hazırlanmış formüller, kaliteli ve kullanışlı köpek maması üretiminde çok iyi sonuç vermiştir. Özellikle köpeklerin zarlı ihtiyaçları belirlenerek hazırlanmış olan köpek maması ile birlikte, ihtiyaçları karşılamak çok daha kolaydır.

Köpek beslenmesi esnasında köpeklerin alması gereken gıdalar kadar almaması gereken gıdalarada büyük özen göstermek gerekmektedir. Özellikle et ve benzer ürünleri verdiğiniz zaman, kemikli et sindirim problemi ortaya çıkarabilir. Keskin kemik parçalarının özellikle sindirim sistemi üzerinde çok olumsuz etkisi ortaya çıkmış olabilir. Beslenme konusunda özellikle köpeği sahiplenmiş olan insanların çok dikkat etmesi gerekir. Şeker ve benzeri gıdalar konusunda da çok dikkatli davranmanız gerekebilir. Pek çok sindirim sistemi problemi ile karşı karşıya olabilen köpekler için, gıda konusunda çok seçici davranmanız önemlidir. Eğer köpek maması yerine kedi maması yedirirseniz bu konuda da aşırı protein fazlalığı ortaya çıkabilir. Bu gibi durumlarda köpeğinizin gıdalar konusundaki ihtiyaçlarını çok dikkatli bir şekilde karşılamalısınız.

Sakatat ve benzer tercihler noktasında da yine dikkatli davranmanız önemlidir. Örneğin karaciğer ile köpeğinizi beslemeye kalkarsanız, bunun a vitamini zehirlenmesi sebebi olduğunu sakın aklınızdan çıkarmayın. Pek çok farklı gıda seçeneği ile birlikte köpeklerinizin yemesi ve yememesi gereken ürünler birbirinden ayırmanız çok önemlidir. Uzmanlar tarafından hazırlanmış gıda seçenekleri ise bu konuda öncelikli tercihi olmaya devam etmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Sohbete Başla
Yağız Pet Club’a hoşgeldiniz 🐶
Size nasıl yardımcı olabiliriz? Yoğunluk nedeni ile bazen cevap süremiz gecikebiliyor beklerken instagram adresimizi ziyaret edebilirsiniz.😇 instagram.com/yagiz_petclub
(Not:Otomatik mesajdır.!)
Hemen Ara