Anasayfa / Cavalier King Charles / Cavalier Yavrusu

Cavalier Yavrusu

Cavallier Bakım Ve Eğitim

Hayvanlarda bakım ve eğitim gerçekten çok önemli konular. Özellikle de eğitime uygun yapısıyla dikkat çeken bu hayvanlar, özellikle yavru oldukları süreçte eğitimi çok daha iyi bir şekilde anlayabilir ve kavrayabilir. Son derece eğitim açık yapısı ile dikkat çeken Cavallier nezaketli bir yaklaşımı ile birlikte bu eğitime cevap verecektir. Akıllı bir hayvandır ve eğitilebilirlik oranı bu alanlarda oldukça iyi bir noktayı göstermektedir. Ceza vermek yerine ödüllü bir eğitim programı ile birlikte daha iyi bir sonuca ulaşmanız mümkün olabilmektedir.

Yine bu hayvanın bakımı konusunda çok dikkatli olmak veya düzgün davranmak gerekiyor. Çok gerekmedikçe banyo yaptırmak çok tavsiye edilmez. Haftada bir kez yeterli olmak üzere bu hayvan fırçalanır. Özellikle de özel fırça yapısı ile birlikte çok derinlere etmeden burada iyi bir bakım sonucu ortaya koymak önemlidir. Kalp hastalıklarına ve bel kemiği rahatsızlıklarına karşı zaafı olan bu hayvanın özellikle bakım ihtiyaçlarının doğru bir şekilde karşılanması gerçekten çok önemlidir. Ayak tırnakları birleşiktir ve bu bir sorunun işareti değildir. Çok cana yakın ve sevecen yapısıyla dikkat çeken bir oyun tutkunu hayvanların, düzenli bakımla birlikte uzun ömürlü bir yapı ortaya koyduğu bilinmektedir.

Son derece eğlenceli ve heyecan dolu bu hayvan çeşitleri, insanların dost arayışına gerçekten çok iyi cevap vermeye devam etmektedir. Samimi ve kabiliyeti yüksek olan bu hayvanın enerji düzeyi çok fazla değildir. Bununla beraber çocuklarla ve diğer insanlarla anlaşma kabiliyeti gerçekten oldukça üst düzeyde karşımıza çıkmaktadır. Eğitim konusunda ya size bir zorluk çıkarmayacak bir hayvanın koruma özelliği çok fazla yoktur.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Call Now ButtonHemen Ara
Sohbete Başla
Yağız Pet Club’a hoşgeldiniz 🐶
Size nasıl yardımcı olabiliriz? Yoğunluk nedeni ile bazen cevap süremiz gecikebiliyor beklerken instagram adresimizi ziyaret edebilirsiniz.😇 instagram.com/yagiz_petclub
(Not:Otomatik mesajdır.!)