Anasayfa / Köpek Irk Özellikleri / Golden Özellikleri

Golden Özellikleri

 

Golden

Aslında Golden Retriever olarak bilinen bu köpek türü son derece popülerdir ve yıllardan beri insanların evinde tercih ettiği bir hayvan ırkı olarak dikkat çekmektedir. Elbette ki bu hayvanın tercih edilme nedeni çok fazla olmakla beraber nazik ve zeki olması gerçekten burada belirleyici bir özellik olarak karşımıza çıkmaktadır. İnsanlara güven veren yapısı ve kendinden emin tavırlarıyla dikkat çeken bu mükemmel hayvan türü oldukça dost canlısıdır ve hemen arkadaş edinme özelliği ile dikkat çekmektedir. Yeni müsait olan insanlar için tam bir beslenmesi gereken hayvan olarak dost kabul edilecek Golden çok ideal ve kaliteli bir tür olarak dikkat çekmektedir. Ten rengindeki tüyleri ve krem renginin yanısıra koyu ve açık sarı tonlarının muhteşem görüntüsü bu hayvanı gerçekten çok daha özel hale getirmektedir.

Golden Özellikleri

İngiltere ve İskoçya gibi birleşik krallık bölgelerinde ortaya çıkmış olan bu muazzam hayvan dünyanın her yerinde kabul gören ve sevilen bir tür olarak dikkat çekmektedir. Zeki ve nezaketli olan bu muazzam hayvan erkeklerde 30-34 kilogram dişilerde ise 25-32 kilogram aralığında değişen bir ağırlığa sahiptir. Uzun tüyleri ve olağanüstü görüntüsü ile insanların sempatisini toplamış olmayı başaran bu hayvanda erkekler 56-61 cm kişiler ise 51-56 cm arasında uzunluk ölçüsü ile dikkat çekmektedir. Üst düzey sadakati ve olağanüstü sevimli yapısıyla birlikte iyi bir aile dostu olacak olan Golden gerçekten dünyada insanların en çok tercih ettiği köpek cinslerinden biridir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Sohbete Başla
Yağız Pet Club’a hoşgeldiniz 🐶
Size nasıl yardımcı olabiliriz? Yoğunluk nedeni ile bazen cevap süremiz gecikebiliyor beklerken instagram adresimizi ziyaret edebilirsiniz.😇 instagram.com/evcil_yavru
(Not:Otomatik mesajdır.!)
Hemen Ara